Gündem

Bakan Hulusi Akar’dan Askerlik Süresinin Kısaltılmasına İlişkin Açıklama

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, yeni askerlik sisteminin ne zaman geleceğine ilişkin TBMM’de açıklamalarda bulundu. Bakan Hulusi Akar yapmış olduğu açıklamasında tek tip askerlik sistemi için yürütülen çalışmaların son durumlarına dair bilgi verdi. Kamuilanlari.com olarak Bakan Hulusi Akar’ın konuşma metnini sizlerle paylaşıyoruz. 

HULUSİ AKAR’DAN YENİ ASKERLİK SİSTEMİ AÇIKLAMASI

Milli Savunma Bakanlığı’nın 2019 yılı bütçe görüşmeleri TBMM Genel Kurulu’da gerçekleştirildi. Söz konusu görüşmeler kapsamında Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar bir konuşma gerçekleştirdi. Konuşmasında güvenlik konularına dair açıklamalarda bulunan Bakan Hulusi Akar milyonlarca vatandaş tarafından beklenen yeni askerlik sistemi detayları hakkında bilgi verdi. 

Yeni askerlik sistemi çalışmalarının devam ettiğini açıklayan Bakan Hulusi Akar, sistemin ne zaman hayata geçirileceğine dair de bilgi verdi. İşte Bakan Hulusi Akar’ın konuşması. 

“Gençlerimiz ve vatandaşlarımızın bulundukları yerlerde askerlik hizmetini yerine getirmelerine imkan sağlanmıştır. Vatandaşlarımızın eğitim durumlarıyla ve mesleki meşguliyetleri dikkate alınarak herkesin en uygun zamanda askerlik görevini yapması sağlanacak şekilde askerlik süresinin kısatılması dahil yeni askerlik sistemi çalışmaları ilgili Bakanlık ve kurumlarla yoğun bir şekilde devam etmektedir.”

Son dakika kamu haberlerinden anında haberdar olmak için bizleri yakından takip edin. 

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir