Gündem

Binali Yıldırım’ın Özel Garsonunu Müşavir Olarak Atamasına CHP’den Tepki

Halen Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı olan Binali Yıldırım bu görevden istifa etmeye hazırlanıyor. Cumhur İttifakı’nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan Binali Yıldırım’ın istifa etmeden önce bir atama yapması muhalefet kanadından tepki çekti.

ÖZEL GARSON MÜŞAVİR OLARAK ATANDI

Meclis Başkanı ve Cumhur İttifakı’nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu bir açıklama ile Meclis Başkanlığı görevini bırakacağını duyurmuştu. Kısa süre içerisinde bu görevden istifa etmesi beklenen Binali Yıldırım’ın görevi bırakmadan önce 

özel garsonu Zeynel Nar müşavir kadrosuna ataması CHP’den tepki gördü. Konya ilişkin bir açıklamada bulunan CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal bu atamanın görevi kötüye kullanmak olduğunu söyledi. 

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal’ın Konuşması

“TBMM başkanlığından İsmail Kahraman da ayrılırken yakın ekibindekilere kıyak geçip müşavir yaptı. Hatta özel berberini meclis kadrosuna aldırdı. Binali bey de ondan geri kalmadı. Bazıları da şoförlerini istisnai kadrodan memur yaptılar. 657 sayılı kanunun ilgili maddesinde teknik elemanlar için kullanılan bu maddeyi keyfi olarak görev ve yetki suiistimaline çevirdiler. KPSS ile alınması gereken göreve ileri yollarla memur alınıyor. Bu yolsuzluktur, liyakatsizliktir, kayırmadır. Kendi garsonunu müşavir yapan meclis başkanı Allah korusun İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olursa kim bilir neler yapar. Giderayak kadrolaşmak görevi kötüye kullanmaktır.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir