Gündem

CHP’den Asgari Ücret Eleştirisi: Biz 2 Bin 200 TL Yapıyoruz

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu son günlerin en çok konuşulan konusu asgari ücret konusuna dair açıklamalarda bulunarak öne çıkarılan rakamları eleştirdi. Asgari ücret görüşmelerinde yer alan isimlere eleştirilerde bulunan Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarını sizlerle buluşturuyoruz. 

CHP Lideri Kılıçdaroğlu’ndan Asgari Ücret Eleştirisi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Erzurum’da katıldığı bazı açılış etkinlikleri kapsamında bir konuşma gerçekleştirdi. Burada etkinliklere katılan vatandaşlara seslenen Kemal Kılıçdaroğlu ekonomi konusuna değindi. Asgari ücretin 1 Ocak tarihinde değişeceğini açıklayan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu rakamın ne olacağını bilmediğini ama kendi partisinin yönetiminde olan tüm belediyelerde asgari ücretin 2 bin 200 TL olacağını söyledi. 

Kemal Kılıçdaroğlu’nın Asgari Ücret Konuşması

”Ankara’daki beyler paraya doymuyorlar, ben bunu gayet iyi biliyorum. Ayda 50 bin liranın üzerinde aylık alıyorlar yetmiyor. Ayrıca emekli aylığı alıyorlar o da yetmiyor. Uçağa, dolmuşa, yemeğe, mutfağa, okula, arabaya para vermiyorlar, aldıkları para yetmiyor yine maaşımıza zam yapın diyorlar. Ben de diyorum asgari ücret net CHP’li belediyelerin tamamında 2 bin 200 lira olacak. Allah nasip ederse aldığımız büyük kentler başta olmak üzere çok sayıda belediyeyi alacağız. O belediyelerde de asgari ücret 2 bin 200 lira olacak ama ocak ile mart arasındaki farkı daha sonra kazandığımız bütün belediyelerde işçilere aylık farkı olarak ayrıca ödeyeceğiz.”

Asgari Ücret sürecinden anında haberdar olmak için bizleri takip edin. 

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanları.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir