Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Nitelikli Personel Açıklaması

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan işsizlik sorunu ve nitelikli personel konularında açıklamalarda bulundu. 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN NİTELİKLİ PERSONEL AÇIKLAMASI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart tarihinde gerçekleştirilcek olan yerel seçim çalışmaları kapsamında Ankara’nın Sincan ilçesinde bazı açılış etkinliklerine katıldı. Burada yerel seçim çalışmaları, AK Parti’nin icraatları ve yeni projelere yönelik açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan işsizlik konusuna da değindi. 

İşsizlik konusunda dair değerlendirmelerinde nitelikli personel noktasına parmak basan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, nitelikli personelin her zaman iş bulabileceğini vurguladı. Bu kapsamda bazı şehirlerde personel bulunamadığına vurgu yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan konuya ilişkin şu bilgileri verdi.

“Nitelikli elemana iş kesinlikle var. Nitelikli olmayanda sıkıntı var. Bizim öyle şehirlerimiz var ki eleman bulamıyorlar. Örneğin Gaziantep. Kayseri de aynı şekilde, eleman bulamıyorlar. Böyle Türkiye’de birçok şehirlerimiz var.” 

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan konuşmasında ayrıca MEB’in 20 bin öğretmen atamasına değinerek, MEB’in 20 bin öğretmen ataması yapacağını söyleyen Erdoğan, tüm meselenin nitelik olduğunu vurguladı.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir