Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Tank Palet Fabrikası Açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tuzla Tersanesi’nde Test ve Eğitim Gemisi Ufuk (A-591) Denize İniş Töreni’ne katıldı. Burada gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan yerel seçim çalışmalarına değindi ve merak edilen konular hakkında açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın üzerinde durduğu konulardan bir tanesi de tank palet fabrikası oldu. İşte o konuşma ve detayları.

TANK PALET FABRİKASI SATILMADI, DEVREDİLDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan yapmış olduğu konuşmasına Türk Savunma Sanayinin son yıllardaki başarılarına değinerek başladı. Bu çerçevede savunma alanında atılan adımları değerlendiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, yerel seçim çalışmalarında partilerin sık sık dile getirdiği tank palet fabrikası konusuna değindi. 

Bu konuda ortaya atılan iddiaların gerçeği yansıtmadığını dile getiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan şu açıklamalarda bulundu.

”Tank palet fabrikasının satılması asla söz konusu değildir. Sadece işletme hakkı 25 seneliğine devredildi. CHP Genel Başkanı’nın Sakarya’daki Tank Palet Fabrikamıza dair gündeme getirdiği iddiaların ne milli kaygılarla ne savunma sanayimizle ne de orada çalışan kardeşlerimizle hiçbir ilgisi yoktur. Olmadık iftiralarla, yalan yanlış bilgilerle milletimizin kafasını karıştırmaya çalışanlar en büyük zararı Türk savunma sanayine veriyor.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir