Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Yeni Evlenen Gençlere 3 Çocuk Tavsiyesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birinci Yaşlılık Şurası toplantısına katıldı. Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantı kapsamında bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan gündemin önemli konularına dair açıklamalarda bulundu.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN 3 ÇOCUK TAVSİYESİ

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın katkısıyla gerçekleştirilen yaşlılık şurasında konuşuna Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin yaşlı nüfus oranına dikkat çekti. Dünya nüfusuna da değinen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaşlanan nüfus yoğunluğuna vurgu yaptı. Gelişmiş ülkelerin hızla yaşlandığını vurgulayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Batı ülkelerinde azalan genç nüfusun yerini diğer coğrafyalardan gelen göçmenlerin kapattığını ifade etti. Bu kapsamda Türkiye’nin genç nüfusuna değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan gençlere 3 çocuk tavsiyesini yineledi. 

“Türkiye’nin durumu, her ne kadar Batı ülkeleri kadar vahim değilse de çok da iç acıcı gözükmüyor. Ülkemizde 65 yaş ve üzeri nüfus oranı yüzde 8,8’e kadar ulaşmıştır. Bu da 7,2 milyon yaşlıya sahip olduğumuz anlamına geliyor. Yaşlı nüfus oranımızın yıllar içinde artması ve 2040 yılında şimdikinin yaklaşık iki katına ulaşması bekleniyor. İşte bunun için katıldığım tüm nikah törenlerinde gençlerimize en az üç çocuk, mümkünse daha fazlasını tavsiye ediyorum. Bir olur garip olur, 2 olur rakip olur, 3 olur denge olur, 4 olur bereket olur, gerisi Allah kerim diyorum. Mecburuz, çünkü dinamik genç nüfus yapısını sağlam tutalım.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir