Gündem

Cumhurbaşkanlığı’ndan Tek Tip Askerlik Açıklaması!

Gündemin en çok merak edilen konularının başında askerlik sistemi konusu yer alıyor. Milyonlarca vatandaş tarafından yakından takip edilen askerlik sistemine dair yürütülen çalışmalar, teklifin ne zaman meclis gündemine geleceği ve yeni askerlik sisteminin nasıl olacağına dair konular merak ediliyor. 

Bu konuda Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın bazı açıklamalarda bulundu. Yeni askerlik sisteminin son durumu hakkında bilgi veren Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın’ın açıklamaları haberimizde. 

CUMHURBAŞKANLIĞI SÖZCÜSÜ KALIN’DAN ASKERLİK AÇIKLAMASI

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın tek tip askerlik konusuna dair yapmış olduğu açıklamasında Milli Savunma Bakanlığı başta olmak üzere diğer ilgili kurumların çalışmalarının devam ettiğini söyledi. Askerlik sistemine dair detaylar için sürecin tamamlanmadığı vurgusunda bulunan İbrahim Kalın, ilgili kurumların çalışmalarını tamamladıklarında teklifin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önerisine sunulacağını açıkladı. 

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’da geçtiğimiz günlerde konuya dair açıklamalarda bulunmuş ve askerlik sisteminin değişmesine dair bilgi vermişti. Bakan Hulusi Akar konuya dair açıklamasında zorunlu askerlik sisteminin değişeceğini ifade ederek şu ifadeleri kullanmıştı.

”Bedelli askerlik, dövizli askerlik, klasik askerlik; 2 – 3 aydan beri çalışma yürütülüyor. Henüz sonuçlanmadı, pek çok bakanlığı ilgilendiriyor. 2, 3 ay içinde bedellidir, dövizlidir bunu gündemden çıkartıp, bir zemine kavuşturma gayretimiz sürüyor. Daimi olacak ikide bir bedelli mi olacak, geliyor mu, çıktı mı ? Bu öngörülebilir, herkes bilecek ki bu budur. En iyisi en rahatı, her erkek askerlik görevini yapar deyip kapatmak, ama olmuyor. Ekonomik, siyasi, bireysel, modern hayatın getirdiği mecburiyetten dolayı çözüme gidiliyor. Kendi içinde tutarlı hale getirmek herkesin hesabını, kitabını, eğitimini işçiliğini buna göre getirsin.”

Tek tip askerlik konusuna dair son dakika gelişmeleri için bizleri takip edin.

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanları.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir