Gündem

EYT Hakkında MHP’den Flaş Açıklama: Fedakarlık Gerekiyor

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Türkgün gazetesine verdiği söyleşinin bir kısmı daha yayınlandı. MHP Lideri Bahçeli bu söleşide EYT hakkında önemli değerlendirmelerde bulundu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli hükümetin emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) konusundaki tavrını Türkiye’nin içeride ve dışarıda düzenlediği operasyonları örnek göstererek değerlendirdi.

Konu ile ilgili olarak Devlet Bahçeli açıklamalarında EYT konusu hakkında fedakarlık yapılması gerektiğini ifade etti. Bunun yanı sıra Bahçeli sabırlı olunması gerektiğini vurguladı. 

“FEDAKARLIK GEREKİYOR”

Devlet Bahçeli’nin açıklamaları şöyle oldu:

“Fedakarlık olmadan bekamız ve bağımsızlığımız muhafaza ve müdafaa edilemez. Terörle mücadelenin bir bedeli var. Bu bedele var olmak için katlanmak zorundayız. Ekonomide spekülasyon yapanlar ne kurşunun, ne bombanın maliyetini bilenlerdir. Bunlar boş boş konuşmaktadır. Bütçemiz elverir, ekonomik imkanlar artar, o zaman her ihtiyaç anında telafi edilir. Biraz sabır gerekiyor. Biraz tahammül gerekiyor. Biraz da milli hedefleri anlamak gerekiyor. EYT konusunda Sayın Cumhurbaşkanı’nın açıklamaları isabetlidir.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir