Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Gündem

Hak İş: Gazetecilerin Çalışma Şartları İyileştirilsin

Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Mahmut Arslan gazetecilerin çalışma şartlarının iyileştirilmesi ve ekonomik olarak daha iyi bir seviyede olmaları konusunda açıklamalarda bulundu.

HAK İŞ BAŞKANI ARSLAN’DAN GAZETECİLER İÇİN AÇIKLAMA

Hak İş Başkanı Mahmut Arslan konuya dair yapmış olduğu açıklamasında basının demokrasinin temel taşlarından bir tanesi olduğuna dikkat çekti. Bu kapsamda bu alanda çalışan vatandaşların gerçeklerin en doğru ve en hızlı biçimde kamuoyuna aktarılmasını sağlayan basın emekçileri, toplumun sesi olma konumunda olduğunu ifade etti. Bu bağlamda gazetecilerin geceli gündüzlü görevlerini yerine getirdiğine dikkat çeken Hak İş Başkanı Arslan gazetecilerin çalışma şartlarının iyileştirilmesi noktasında şu ifadeleri kullandı.

“Gazetecilerin her türlü ekonomik ve sosyal haklarının korunma altına alınması, çalışma şartlarının iyileştirilmesi ve sendikal örgütlenmenin önündeki engellerin kaldırılması temel öncelik olmalı. Tüm basın emekçilerini, Konfederasyonumuz bünyesindeki Medya-İş Sendikası çatısı altında örgütlenmeye ve haklarını aramaya davet ediyoruz. Tüm basın emekçilerinin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü içtenlikle kutluyorum.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir