Gündem

Hak İş: Kadro Alamayan Taşeron İşçiler İçin Mücadele Sürüyor

Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan bir yazılı açıklama yaparak kadro kapsamında yer almayan taşeron işçilerin kadro alabilmesi konusunda çalışmaların sürdüğünü açıkladı. Çalıştıkları kurumda kadro alamayan 70 bin işçinin olduğunu ifade eden Mahmut Arslan bu işçilerin kadro almaları konusunda kararlı olduklarını söyledi. 

HAK İŞ’TEN TAŞERON İŞÇİ AÇIKLAMASI

Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan yapmış olduğu yazılı açıklamasında Türkiye’nin önemli kurumları ile biraraya gelindiğini bildirdi. Bu kapsamda taşeron işçi konusunda alınan mesafeyi değerlendiren Mahmut Arslan 1 milyona yakın taşeron işçiye kadro verildiğini ancak 70 bin kişinin dışarıda bırakıldığını söyledi. Bu işçilerin kadroya alınmamasının bu başarıya gölge düşürdüğünü ifade eden Hak İş Genel Başkanı Mahmut Arslan “KİT’lerde kadro kapsamı dışında kalan 70 bin civarındaki taşeron emekçinin kadroya alınması yönündeki mücadelemizi kararlılıkla devam ettiriyoruz.” dedi. 

Mahmut Arslan KİT’lerde çalışan işçilerin kadroya alınmaları sırasında, ekstra bir maliyet getirmeyeceklerini ifade ederek aksine daha karlı bir ekonomik tablonun oluşacağını  söyledi. Yazılı açıklamasının sonunda bu konuda ki mücadelenin kararlıkla devam edeceğini ifade eden Mahmut ArslanKİT’lerde çalışanların hak ve hukukunun başkalarının insafına bırakılmayacağı vurgusunu yineledi. 

Kamu Haberlerinden haberdar olmak için bizleri takip edin.

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanları.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir