Gündem

Hükümetten Askerlik Sisteminin Değişmesi ve Sürenin Kısaltılması İle İlgili Açıklama

Binlerce adayın merak ettiği yeni askerlik sistemine dair yerel seçimler arefesinde yeni bir açıklama geldi. AK Parti kanadından gelen askerlik açıklamasında yer alan ayrıntıları Kamu İlanları olarak sizlerle paylaşıyoruz. 

AK PARTİ’DEN ASKERLİK AÇIKLAMASI

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş yerel seçimler kapsamında açıklanan seçim manifestosu ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Habertürk canlı yayınına katılan Numan Kurtulmuş yapmış olduğu konuşmasıda gündemin merak edilen konular hakkında açıklamalar yaptı. Bu kapsamda yeni askerlik sisteminin içeriğine ilişkin de detayları paylaşan Numan Kurtulmuş, profesyonel değil uzman askerlik üzerinde durduklarını söyledi. 

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş’un Yeni Askerlik Sistemi Değerlendirmesi

”Uzunca bir süredir Milli Savunma Bakanlığı çalışıyor. Bunu kamuoyuyla paylaşacaktır. Biz bir asker milletiz, ordu milletiz, eyvallah, bütün gençlerimiz süresi kısıtlı da olsa asker olmaları isteniyor. Esas mesele uzman olmaya geçmek. Profesyonel tabirini doğru bulmuyoruz. Yeri geldiği zaman bu millet, 81 milyon ordu disipliniyle vatan savunmasını gerçekleştiren bir millet. Terörle mücadeledeki başarımızın arkasındaki temel meselelerden biri de bu, uzman askerler. Bunun için TSK ve MSB gerekli düzenlemeleri en kısa sürede yapacaktır.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir