Gündem

İçişleri Bakanı Soylu’dan 10 Bin Polis Alımı Açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Mamak Belediyesi Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen “Elmadağ Şehit Mustafa Büyükpoyraz Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğü 22. Dönem POMEM Mezuniyet Töreni”ne katıldı.

Burada bir konuşma gerçekleştiren Bakan Soylu gündemin merak edilen konularına ilişkin açıkamalarda bulundu. Polis alımı konusunda değinen Bakan Soylu’nun açıklamalarını sizlerle paylaşıyoruz.

TERÖR KONUSU

Bakan Soylu, burada yaptığı konuşmasında terör örgütü PKK’ya yönelik gerçekleştirilen operasyonlara değindi. Bu konuda etkin bir mücadelenin devam ettiğini vurgulayan Bakan Soylu şu ifadeleri kullandı. “PKK ile mücadelede neredeyse sona yaklaştık. Şehirden tamamen sildiğimiz PKK’yı kırsalda da mağaraların içine tıktık.”

TRAFİK CEZASI KONUSUNDA AÇIKLAMA

Son dönemlerde çok konuşulan konuların başında gelen trafik cezaları ile ilgili de açıklamalarda bulunan Bakan Süleyman Soylu konu hakkında, “Trafik cezalarından gelen paralar Maliye’ye gitmiyor. Birtakım tezviratlar yapıyorlar… Bu trafik cezalarından gelen paralar Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının sosyal bütçesine gidiyor ve oradan da fakir fukaraya dağılıyor.” açıklamalarında bulundu.

POLİS ALIMI AÇIKLAMASI

Süleyman Soylu POMEM Mezuniyet töreni kapsamında yapmış olduğu konuşmasının devamında polis alımları konusuna da değindi ve “Şimdi yeni bir 10 bin polis daha alıyoruz” açıklamasında bulundu.

Kamu Haberlerinden anında haberdar olmak için bizleri takip edin. 

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanları.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir