Gündem

İstanbul’a Fırtına Geliyor ! AKOM’dan Flaş Açıklama Geldi: Şiddetli Yağış Uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada Batı Karadeniz’in doğusunda batı ve güneybatı yönlerden esen rüzgarın, yarın öğle saatlerinden itibaren etkisini artırarak 6 ila 8 kuvvetinde fırtına eseceği belirtildi. Ayrıca fırtınanın aynı gün gece saatlerine kadar süreceği ve kaybolacağı belirtildi.

Ayrıca söz konusu açıklamada Marmara denizinde batı ve güneybatı yönlerden esen rüzgarın, yarın sabah saatlerinden itibaren etkisi arttıracağı ifade edildi. 

YARIN SABAH RÜZGAR FIRTINAYA DÖNÜŞECEK

Tüm bunların yanı sıra AKOM tarafından da bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada İstanbul başta olmak üzere yurdumuzun büyük bölümünün yeni bir yağışlı ve soğuk havanın etkisi altına girmesi beklendiği ifade edildi. Rüzgarın erken saatlerden itibaren şiddetini arttırarak aralıklarla fırtına şeklinde etkili olması beklendiği ifade edildi. Bunun yanı sıra kısa süreli ve yerel olmarak kuvvetli gürültüü sağanak yağış geçişlerinin yaşanabileceği ifade edildi.

AKOM’UN AÇIKLAMASI

AKOM tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

İstanbul’da Pazar gününe kadar etkili olması beklenen güneyli rüzgârlar nedeni ile 16-18 dereceler aralığında mevsim normalleri üzerinde seyretmesi beklenen sıcaklıkların, Pazar günü itibari ile rüzgârın kuzeyli yönlere dönmesi ile birlikte 10 derece civarına gerileyeceği tahmin ediliyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) İtfaiye, İSKİ, Yol Bakım, Çevre Koruma, Park Bahçeler, İBB Trafik, Zabıta ve 153 Yerinde Çözüm ekipleri, yağış nedeni ile oluşabilecek olumsuzluklara karşın hazır bekletiliyor. AKOM’dan koordine edilecek çalışmalar kapsamında kritik noktalarda da önlemler alınıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir