Gündem

İYİ Parti Lideri Akşener: AK Parti Seçimlerde Başarısız Olursa EYT ve Ek Gösterge Yasası Çıkar

31 Mart tarihinde gerçekleştirilecek olan yerel seçim çalışmaları kapsamında Bilecek’e giden İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener burada vatandaşlarla biraraya geldi. Bilecik’te bir konuşma yapan Meral Akşener EYT, EK Gösterge ve Asgari Ücret konularına dair açıklamalarda bulundu. 

Bu konularda AK Parti’ye yönelik eleştirilerde bulunan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener bu konuda atılan adımları değerlendirerek seçim öncesi döneme dair tahminlerini açıkladı. 

SEÇİM ÖNCESİNDE EYT YASASI ÇIKAR MI?

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener kamu gündemine dair yapmış olduğu açıklamalarında 3600 ek gösterge konusuna değindi. AK Parti’nin yerel seçimlerde başarısız olması durumunda, EK Göstergenin ve EYT Yasasının çıkacağını söyleyen Meral Akşener şu ifadeleri kullandı. 

“Siz gereken dersi bu seçimlerde onlara verirseniz. Sayın Erdoğan çıkacak diyecek ki, “Eyy ahali verdiğiniz uyarıyı aldık hemen bakanları değiştiriyorum” diyecek. Ondan sonra ne olacak EYT’lilere dönecek 3600’e dönecek ve gerekeni yapacak. Anlayacak ki oy aslanın ağzında bu sizin işinize yarayacak. O dört sene seçmen velinimetim deyip gidecekler. Onun için bir derse ihtiyaçları var. Biz kurduk partiyi EYT dedik. Siz ders verirseniz çıkacak Aha Buraya yazıyorum. Emekli maaşlarının yüzde 26’ya çıkarılması için elimizden geleni yapacağız. Asgari ücret dedik yaptılar. Emekliler için de elimizden geleni yapacağız. Bu seçimi değerlendirmeniz gerekiyor.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir