Gündem

MAK Danışmanlık Anket Sonuçları: Mansur Yavaş 5 Puan Önde

Yerel seçimlerde sonucu en çok merak edilen şehirlerden olan Ankara için yarış bir hayli çekişmeli geçiyor gibi. Anket şirketleri tarafından yapılan açıklamalarda hem AK Parti hemde CHP’nin adayı kıyasıya bir yarış içinde gözüküyorlar. 

Ankara için son anket sonucu MAK Danışmanlık’tan geldi. MAK Danışmanlık tarafından yapılan açıklamada ise Cumhuriyet Halk Partisi’nin adayı Mansur Yavaş önde gözüküyor. 

ANKARA’DA MANSUR YAVAŞ 5 PUAN ÖNDE

MAK Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Kulat katılmış olduğu bir televizyon programında yerel seçim sonuçlarına dair anket sonuçlarını paylaştı. Anket sonuçlarında Mansur Yavaş’ın önde olduğunu ifade eden Ali Kulat bu sonuçları hem Mehmet Özhaseki hemde Mansur Yavaş ile paylaştığını ifade etti.

”Yerel seçim anketleri yapıyoruz. Elimizdeki verilere göre muhalefet hiç olmadığı kadar önde çıkıyor Ankara’da. Muhalefet önde görünüyor Ankara’da. Bizim henüz Mehmet Özhaseki’nin isminin açıklanmadığı dönemde yaptırdığımız araştırmalarda Özhaseki’nin ismi hiç ilk üçte çıkmadı. Süleyman Soylu, Veysel Tiryaki ve Mustafa Tuna ve isimleri çıkıyordu. Şimdi anlatacağım konuları sayın Mehmet Özhaseki’nin kendisine de anlattım. Rakibi olan sayın Mansur Yavaş’a da anlattım. İstanbul’da Ekrem İmamoğlu ile de konuştum.”

MAK Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Kulat konuşmasında oy oranları arasında ki farka da dikkat çekerek şu ifadeleri kullandı. ”Bizim elimizdeki verilerde Mansur Yavaş 5-6 puan kadar önde gidiyor. Kararsız seçmen oranının yüksekliği bana göre kararsız olmaktan değil kararını farklı endişelerinden dolayı ifade etmeyen seçmenden kaynaklanıyor. Kararsız seçmenin çokluğu da iktidarın aleyhine bir fotoğraf oluşturabilir.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir