Gündem

ÖSYM’nin EKPSS’yi İlçelerde de Yapması İçin Soru Önergesi Verildi

Engelli memur adaylarına yönelik düzenlenen EKPSS sınavı bilindiği üzere il merkezlerinde yapılıyor. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç konuya dair bazı açıklamalarda bulunarak EKPSS’nin ilçe merkezlerinde de yapılması gerektiğini ifade etti. 

EKPSS İLÇE MERKEZLERİNDE DE YAPILSIN

CHP Milletvekili Ali Öztunç tarafından Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un yanıtlaması istemiyle verilen soru önergesinde bu konuya dair bazı sorunlar dile getirildi. İl merkezlerinden uzak ilçelerde yaşayan engelli vatandaşların sınavlarda mağduriyet yaşandıkları vurgulandı. 

Ali Tunç tarafından TBMM’de yapılan açıklamada EKPSS’nin yalnızca il merkezlerinde yapılmasının büyük bir sorun ve eziyet oluşturduğu ifade edildi. Görme engelli vatandaşların daha çok sorun yaşadıklarının dile getirildiği açıklamada, il merkezlerine uzak ilçelerde bu sorunun daha da arttığı ifade edildi. Yapılan bu açıklamalara istinaden Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un yanıtlaması istemiyle şu soruları yöneltti. 

1- EKPSS’nin ilçelerde de yapılmamasının nedeni nedir? 

2- Engelli vatandaşlarımızın hayatlarını kolaylaştırma açısından, bu sınavların ilçelere alınması için Bakanlık olarak bir çalışmanız olacak mıdır?

Kamu Haberlerinden anında haberdar olmak için bizleri takip edin. 

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir