Gündem

Pegasus Hava Yolları 1000 Kabin Memuru ve Pilot Alımı Yapacak

Pegasus Havayolları Genel Müdürü Mehmet Nane yapmış olduğu bir açıklama ile 2019 yılında yapmayı planladıkları personel alımlarına dair değerlendirmelerde bulundu. Konuşmasında ayrıca bazı kadrolar için sağlanan mesleki eğitim konusuna da değinen Mehmet Nane önümüzdeki yıl için 1000 kişilik bir istihdam müjdesi verdi. 

PEGASUS HAVAYOLLARINDAN 1000 KİŞİLİK İSTİHDAM AÇIKLAMASI

Pegasus Havayolları Genel Müdürü Mehmet Nane konuşmasının başında firmanın uçak filosunu güçlendirmek istediklerini söyledi. Bu kapsamda yeni uçaklar geleceğini ve bu sayade istihdam oluşacağını açıkladı. Gençlere pilot olma tavsiyesinde bulunan Mehmet Nane, Sadece Türkiye’de değil dünyada ciddi bir pilot açığı var. Pilot eğitim ücretini de şirket olarak biz karşılıyoruz” dedi. Nane pilotların 30 bin TL maaş ile işe başladıklarını ifadeleri kullandı.

Gençlere bu konuda bazı önerilerde bulunan Mehmet Nane firma olarak eğitim konusunda sağladıkları destekleri de açıklayan Pegasus Havayolları Genel Müdürü açıklaması şu yönde.

”İlanlarda yer alan sıfırdan yetiştirilmek üzere pilot istihdamı. Bu, gençlerimiz için çok iyi bir fırsat. Burada iki yıllık bir eğitimden söz ediyoruz. Bu iki yıllık eğitimin yaklaşık 18 ayı teorik, 6 ayı pratik yani uçuşta geçiyor. Bunun sonucunda first officer (ikinci pilot) olarak arkadaşlarımızı istihdam edeceğiz. Pilotluk eğitimi uzun ve meşakkatli bir süreç. Yüksek ödemesi olan bir süreç. Biz buna da bir kolaylık getirdik. Kurs ödemelerini şirket olarak karşılıyoruz. Daha sonra arkadaşlarla çalışmaya başladığımızda yaptığımız anlaşma doğrultusunda maaşlarından belli oranda keserek zaman içinde ödemelerini sağlıyoruz.”

BİN KİŞİLİK İSTİHDAM

Pegasus Havayolları Genel Müdürü Mehmet Nane konuşmasında ayrıca 2019 yılında firmanın 1000 kişilik b bir istihdam hedeflediğini ifade ederek “Hem değişen sektörel şartlardan dolayı istihdamda bir artışımız olacak, hem de bu yeni uçakların gelmesi ile ek bir istihdam oluşacak. Biz bu sene toplamda bin kişilik bir istihdam yaratmayı düşünüyoruz. Yani hem yatırıma hem de istihdama devam edeceğiz. Ülkemize, potansiyeline inanıyoruz ve bu amaçla da yatırımlarımıza son sürat devam ediyoruz” dedi.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir