Gündem

POMEM Eğitim Merkezi’nde Bekçi Adayına Dayak İddiasına Açıklama

Hatırlanacağı üzere Yeni Akit tarafından geçtiğimiz günlerde bir iddia ortaya atılmıştı. Bu iddiada Bekçi adayının POMEM Eğitim Merkezi’nde dayak yediği ve bu olayın üstünün örtülmeye çalışıldığı ne sürülmüştü. Polis Akademisi Başkanlığı bu konuya dair bir açıklamada yaptı.

POLİS AKADEMİSİ BAŞKANLIĞI’NDAN O İDDİALARA AÇIKLAMA

Polis Akademisi Başkanlığı ortaya atılan o iddialara ilişkin bir basın açıklaması yayımladı. Kurum tarafından yayımlanan basın açıklamasında ortaya atılan iddiaların doğru olmadığı vurgusu yapılırken şu ifadeler kullanıldı.

Polis Akademisi Tarafından Yayımlanan Duyuru

06/02/2019 günü Yeni Akit isimli internet haber sitesinde 01:09’da “POMEM’de Komiser Yardımcılarından Bekçi Adayına Dayak!” başlığı altında Bursa POMEM’de vuku bulduğu iddia edilen haber ile ilgili olarak gerekli inceleme-soruşturma ivedilikle başlatılmıştır. Yapılan inceleme-soruşturma kapsamında alınan beyanlar ışığında ve haberde adı geçen Bekçi Adayı ve ilgililerin, görevlendirilen inceleme-soruşturmacı tarafından alınan beyanlarında, haber de yer aldığı şekilde herhangi bir darp ve rehin tutulma gibi bir hususun vuku bulmadığı anlaşılmıştır. Gece saat 01.09’de acele bir şekilde hiçbir resmi görüşme ve bilgi almadan, gerçekle alakası olmayan bir şekilde haber yapılmasının nedeni kurumumuzca anlaşılamamıştır.

Hem Kurumsal Tüzel kişilik hem de kişi haklarına saygı ekseninde, hilafı hakikat olan bir olayın, haber verme hakkı çerçevesinde değerlendirilebilmesi için gerçeği araştırma yükümlülüğünün de yerine getirilmesi gerekir. Bu özen yükümlülüğüne aykırı hareket etmek suretiyle gerçekle ilgisi olmayan şekilde haber yapılarak kurumumuzun itibarı kamuoyu nezdinde zedelenmiştir. Bu nedenle kurumsal ve kişisel her türlü yasal hakkımızı saklı tutmak kaydıyla olayın daha detaylı araştırılması için çalışmalarımızın sürdüğü kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir