Gündem

Sigarayı Bırakan Kamu Personellerine Ödül Verilecek

Kamu kurumlarında çalışan personellerin sigarayı bırakmaları halinde ödüllendirilmelerine ilişkin ilk adım Edirne’de başladı. 9 Şubat Sigarayı Bırakma Günü kapsamında gerçekleştirilen yören kapsamında sigarayı bırakan kamu personellerine teşekkür belgesi verilecek. 

SİGARAYI BIRAKAN KAMU PERSONELLERİNE TEŞEKKÜR BELGESİ

Türkiye Yeşilay Cemiyeti Edirne Şubesi Başkanı Sebahattin Bilgiç başlatmış oldukları bir kampanya ile ilgili bazı bilgiler verdi. Bu günde bazı basın açıklamaları yapacaklarını açıklayan Bilgiç sigaranın bırakılmasını teşvik edeceklerini söyledi. Bu kapsamda kamu personelleri ile ilgili bir çalışmaları olduğunu hatırlatan Bilgiç şu açıklamalarda bulundu. 

“Dünya Sigarayı Bırakma Günü kapsamında basın açıklamaları yapacağız. Sağlık müdürlüğü personellerinin kurduğu stantlarda sağlıkçılarla birlikte vatandaşlara sigaranın zararlarını anlatacağız ve bırakmaları için vatandaşlarımızı teşvik edeceğiz. Tabii bu çalışmaların en değerlisi Edirne Sağlık Müdürlüğümüz ile sigarayı bırakmaya teşvik amacıyla planladığımız çalışmamız var. Kamu kurumlarında sigarayı bırakan kişileri tespit ederek onlara bir teşekkür belgesi sunacağız. Tüm kamu kurumları bu anlamda bilgilendirildi. Tabii sigarayı bırakmak kişinin kendisini ödüllendirmesidir ancak bizde, sigarayı bırakan kamu personellerini düzenlenecek törende teşekkür belgesi sunarak ödüllendireceğiz.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir