Gündem

Sözleşmeli Öğretmenlere Kadro Verilmesi İçin Soru Önergesi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer vermiş olduğu bir soru önergesi ile sözleşmeli öğretmenlerin kadro sorununu gündeme getirdi. Bu konuda önemli ifadeler kullanan CHP’li vekilin açıklamalarını sizlerle buluşturuyoruz.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLERE KADRO VERİLSİN

Sözleşmeli öğretmenlere kadro verilmesi konusu yeniden Meclis gündemine geldi. Konuyu TBMM gündemine taşıyan son isim Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer oldu. 

CHP Milletvekili Gürer sözleşmeli öğretmenlerin kadroya alınmasına ilişkin sunduğu bir soru önergesinde, bu statüde çalışan tüm öğretmenlerin mağduriyet yaşadığını ve kadroya alınmaları gerektiğini ifade etti.

CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer’in Açıklaması

“Sözleşmeli, vekil, kadrolu gibi tanımlar öğretmenler arasında ayrım yaratmaktadır. Boş kadrolar doldurulmalı ve tek kadrolu öğretmen uygulamasına geçip sözleşmeli ve vekil öğretmenler kadroya alınmalıdır. Sosyal Devlet anlayışının aynı işi yapan ve aynı donanıma sahip öğretmenleri daha az ücret verebilmek için farklı kadrolarda çalıştırılması kabul edilir bir durum değil. Ücretli olarak çalışan ve uzun yıllar görev yapan , yaşları ortalama 40’ı bulan, kendi mesleğinden başka bir mesleğe girme şansı kalmayan öğretmenlerin sorunlarına kalıcı çözüm bulunmalıdır. 1500 ₺ karşılığında (asgari ücretin altında- 12 aya bölündüğünde aylık 1000₺ ye tekabül ediyor) 5000 civarında olan bu öğretmenlere gereken destek sağlanmalı, sözleşmeli tüm öğretmenlere ayrımsız kadro verilmelidir”

Kamu Haberlerinden anında haberdar olmak için bizleri takip edin. 

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanları.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir