Gündem

Şubat Ayı Başında EYT Yasası TBMM Başkanlığı’nda Ele Alınacak

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) konusu sisyaset gündeminde düşmüyor. Konuya dair sık sık soru önergesi ve kanun teklifi sunan muhalefet partileri, bu konuda oldukça ısrarcı davranıyorlar. Konuyu sık sık meclis gündemine taşıyan muhalefet partileri bu konuda istediklerini alamıyorlar. 

Bu konuda yaşanan yeni gelişmede ise konunun yeniden meclis gündemine taşınması ile ilgili oldu. İşte o gelişmeler;

EYT YASASI İÇİN KANUN TEKLİFİ DAHA

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) Yasasının çıkması ve yaş haddinden dolayı emekli olamayan vatandaşların emekli olmalarının önünün açılması için bir kanun teklifi daha verildi. CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut tarafından verilen kanun teklifi ise 5 veya 12 Şubat tarihlerinde TBMM Başkanlığı’nda görüşülecek. CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut kendisine ait sosyal medya hesabından yapmış olduğu paylaşımında, hem kanun teklifine dair detaylaı açıkladı hemde EYT Adana buluşmasını hatırlattı. CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut’un Twitter hesabından yapmış olduğu paylaşım.

“#EmeklilikteYaşaTakılanlar için mücadelemiz sürüyor. Hazırladığımız kanun teklifi doğrudan TBMM Genel Kurulu’na getirilerek 5 veya 12 Şubat’ta yeniden görüşülecek. #EYT mağdurları da 3 Şubat’ta Adana’da toplanacak. Orada buluşmak dileğiyle”

Hükümetten Gündemimizde Yok Açıklaması Gelmişti

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) ile ilgili olarak AK Parti’den yapılan son açıklamalarda konunun gündemde olmadığı bildirilmişti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ve AKP Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş EYT ile ilgili çalışma olmadığını ifade etmişlerdi. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir