Gündem

Tarım Fuarında Konuşan Bakan Pakdemirli Personel Alımları Konusuna Yine Değinmedi

Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan personel alımı bekleyen on binlerce aday bu konuda somut adım atılması için bekliyor. 21 aydır personel alımı yapmayan bakanlık, üniversitelerin ilgili çok sayıda bölümünden mezun olmuş binlerce adayın kariyer planlaması yapmasında mağdur olmalarına neden oluyor. 

Ayrıca personel alımları konusunda verilen sözler ve vaatlerin olması ancak bu vaatlerin yerine getirilmemesi de adaylar tarafından dile getiriliyor. Bu konuda son açıklama ise Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mustafa Aksu’dan gelmişti. Mustafa Aksu açıklamasında 2019 yılında personel alımlarını yetiştirmeye çalışacağız ifadelerini kullanmıştı. 

BAKAN PAKDEMİRLİ YİNE DEĞİNMEDİ

Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımlarına dair açıklama beklenen isimlerin başında gelen Bakan Pakdemirli, Fuarİzmir’de düzenlenen 14. Agroexpo Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarına katıldı. Burada Tarım geleceği adlı zirvede konuşan Bekir Pakdemirli tarımın geleceğine dair uyarılarda bulundu. Bu konu kapsamında personel alımları konusuna değinmesi beklenen Bakan Pakdemirli konuya hiç değinmedi. 

Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli’nin Konuşması

“Küresel ısınma, yanlış gübreleme gibi sebeplerle tarımın geleceği tehdit altında. Bu konudaki zor ev ödevini tüm ülkeler bir araya gelerek birlikte yapabiliriz. Bu ev ödevini yaparken de 2-3 tane unsur var. Tabi ki aile işletmelerini koruyacağız. Köyden kente göçü azaltabilmek için aile işletmeleri önemli. Bunun yanında, bu talebi karşılamak için endüstrileşme ve mekanizasyon şart. Endüstri 4.0 diyoruz, tarım 4.0 uygulamalarına hayata geçirmemiz lazım. Robot sistemler, yapay zeka, kablosuz haberleşme sistemleri artık tarımda kullanmamız gereken şeyler.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir