Gündem

Taşeron İşçilere Zam Konusunda Çok Sert Açıklamalar

Taşeron işçilerin maaşlarına 2019 yılında zam yapılması konusu kamu gündeminde önemli yer tutuyor. Bu konuda işçi sendikaları önemli açıklamalar yapmaya devam ediyorlar. Konuya ilişkin son açıklama ise Hak İş Sendikası Başkanı Mahmut Arslan’dan geldi. 

Hak İş Sendikası Başkanı Mahmut Arslan’ın taşeron işçi zamlarına ilişkin sert ifadeler. 

TAŞERON İŞÇİLERİN ZAM KONUSU GÜNDEMDEN DÜŞMÜYOR

Hak İş Başkanı Mahmut Arslan yapmış olduğu açıklamasında taşeron işçi olarak kadroya alınan işçilerin zam konusunda sorunlar yaşandığını ifade ederek çok sert ifadeler kullandı. Bazı kesimlerin işçilerin kadro almasına karşın farklı bir tutum içinde olduğunu söyleyen Hak İş Başkanı şu ifadeleri kullandı. 

“Bir işçi husumeti var. İşçilerin elde ettiklerini, analarının ak sütü gibi helal olan kadrolarını, toplu sözleşmelerini, sosyal haklarını kesmeye, kırpmaya, onlardan adeta rövanş almaya yönelik bir yaklaşım var. Bütün kamu görevlilerini kastetmiyorum ama maalesef ellerinde kamu gücünü bulunduran ve bu gücü çalışanların aleyhine kullanmak için çaba sarf eden bir anlayış var. Bunu şiddetle ve nefretle lanetliyoruz.”

Yüzde 4 Artırılsın İstiyoruz

Hak İş Başkanı Mahmut Arslan konuşmasında ayrıca yüzde 4 olarak uygulanacak olan zam oranının artırılmasını istediklerini söyledi. Bu konuda düzenleme talep eden Hak İş Başkanı Arslan yüzde 20 rakamına değindi.

“Yüzde 4+4’ün 2019 yılı için yeniden gözden geçirilmesini ve toplu sözleşmelerde uygulanacak yüzde 4+4 rakamlarının en az 20,30 oranında artırılarak işçilerimizin, emekçilerimizin kayıplarının bir nebze olsun giderilmesini talep ediyoruz”

Taşeron Haberlerinden haberdar olmak için bizleri takip edin.

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanları.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir