Gündem

TİKA Moldova Sayıştay Başkanlığı çalışanlarına eğitim verdi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve Sayıştay Başkanlığı işbirliği ile yapılan organizasyonda, Moldova Sayıştay Başkanlığı mensuplarına eğitim verildi.

MALİ DENETİM KONUSU İŞLENDİ

Uluslararası Sayıştay Eğitim Programı kapsamında düzenlenen eğitime Moldova Sayıştay Başkanlığı mensuplarından oluşan bir heyet katıldı. Ankara’daki Sayıştay Başkanlığı’nda Sayıştay Başkanlığı denetçileri tarafından verilen eğitimde katılımcılarla “mali denetim” konusunda bilgi ve tecrübe paylaşımı yapıldı.

SAYIŞTAY BAŞKANIDA KATILDI

Eğitim programının açılışına Sayıştay Başkanı Seyit Ahmet Baş, Moldova Cumhuriyeti Büyükelçisi Igor Bolboceanu ve Moldova Sayıştay Üyesi Violeta Andrıes başkanlığındaki Moldova Sayıştay mensupları katıldı. Eğitim programının açılışında konuşan Sayıştay Başkanı Seyit Ahmet Baş, Sayıştay’ın geçmişi, yapısı, görev ve yetkileri konusunda bilgi verdi.

Büyükelçi Igor Bolboceanu ise iki ülke arasındaki dostluk ve yakın işbirliğinden bahsederek, katılımcılara başarı diledi.

Moldova Sayıştay Üyesi Violeta Andries de, düzenlenen eğitimin kendilerine büyük bir tecrübe ve bilgi birikimi sağladığını belirterek, TİKA ve Sayıştay Başkanlığı’na teşekkürlerini iletti.
 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir