Gündem

YÖK Suriyeliler Sınavsız Üniversitelere Alınıyor İddialarına Yanıt Verdi

Yükseköğretim Kurulu son dönemlerde ortaya atılan ve sıklıkla konuşulmaya başlanan Suriyeli öğrenci konusuna dair bir basın açıklamasında bulundu. 

YÖK’TEN SURİYELİ ÖĞRECİ AÇIKLAMASI

Son dönemlerde Suriyeli öğrenciler hakkında ortaya bazı iddialar atılmış ve bu öğrencilerin sınavsız olarak üniversitelere geçtikleri öne sürülmüştü. YÖK bu konuda yapmış olduğu açıklamasında bu iddiaların gerçek dışı olduğunu ifade etti. 

Bu haberlerin siyasi kanallı olduğunun altının çizildiği açıklamada şu ifadeler kullanıldı. 

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Tarafından Yapılan Açıklama

“YÖK’ün, Suriyeli mültecilerin hiçbir sınava tabi tutulmadan ülkemizde istedikleri üniversitelere girebilecekleri şeklinde bir açıklama yaptığı” yönünde tamamen gerçek dışı bilgiler içeren ve vatandaşlarımızı maksatlı bir şekilde yanıltmaya yönelik paylaşımlarda bulunulduğu görülmektedir. Bu paylaşımlar mevcut durumu yansıtmamakta olup, “YÖK’ün Suriyeli mültecilerin hiçbir sınava girmeden ülkemizde istedikleri üniversiteye girebileceklerine dair bir açıklaması olmamıştır, bundan sonra da olması mümkün değildir.” Bu tür siyasi maksatlı, gerçeği yansıtmayan haber veya sosyal medya paylaşımlarına itibar edilmemesini, YÖK’ün sadece resmi kanalları vasıtasıyla yaptığı açıklamaların dikkate alınmasını önemle rica ederiz.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir