Gündem

Halkbank’tan gençlere müjde! Kendi işini kuran veya kurmak isteyen tüm genç ve kadın girişimcilere, faizsiz 350 bin TL’ye kadar nakit desteği verilecek!

Ülke sınırları içerisinde yaşayan ve istihdama katılmak isteyen milyonlarca vatandaş, zorlu ekonomik şartların ortaya çıktığı yeni dönem içerisinde kendi işlerini kurabilmek adına kurdukları hayalleri ertelemek durumunda kaldı. Yeni bir işin ekonomik sorumluluğunu alacak birikime sahip olmayan vatandaşları hayal kırıklığına uğratan bu durum, ülke ekonomisini de direkt olarak etkiledi.

İstihdamın artması ve dolayısı ile de üretimin hızlanması adına birçok farklı noktada vatandaşlara destek veren kurumlar vatandaşlar tarafından yakından takip edilmeye devam edilirken ülkemizin en değerli kamu bankalarından olan Halkbank’tan müjdeli haber geldi. Sene başından bu yana pek çok farklı kategori altında destek niteliğinde avantajlı kampanyalar geliştiren kamu bankası, bu kez de kendi işini kurmak isteyen vatandaşlar için yeni bir destek kampanyası geliştirdiğini duyurdu.

Maddi imkansızlıklar sebebi ile kendi işini kuramamış veya kursa da desteğe ihtiyacı devam eden girişimciler için yeni bir kredi hizmeti geliştirdiğini duyuran Halkbank, ilgili kredi kampanyası kapsamında faiz uygulanmayacağını bildirdi. Bu açıklaması ile girişimcilerin yüzlerini güldüren kamu bankası, kredi kampanyasına ilişkin ayrıntıları paylaştı.

HALKBANK’TAN GENÇ GİRİŞİMCİ KREDİSİ!

Kamu bankalarından birisi olarak senelerdir faaliyetlerine devam eden Halkbank, yeni dönemde gelişen olumsuz ekonomik şartlar karşısında vatandaşların yanlarında yer alarak farkını ortaya koydu. Bu kapsamda hem tüketiciler hem de yatırımcılar için birçok farklı kategori altında avantajlı kampanyalar geliştiren kamu bankası, bu kez de girişimciler için bir kredi hizmeti düzenlediğini bildirdi.

Halkbank’ın resmi internet sitesi üzerinden duyurulmuş olan yeni kredi kampanyasına göre genç ve kadın girişimcilere 350 bin TL’ye kadar faizsiz kredi hizmetinin verileceği bilgisi kaydedildi. Bu hizmetten yararlanmak için girişimcinin 35 yaşın altında olması gerektiğini belirten kamu bankası, azami vadenin 60 ay olduğunu ifade etti.

12 AY ÖDEMESİZ DÖNEM AVANTAJI!

Genç ve kadın girişimciler için geliştirmiş olduğu 350 bin TL üst limitli kredi kampanyası kapsamında ilk 12 ay boyunca taksit ödemesi talep etmeyeceğini belirten Halkbank, başvuruların şahsen banka şubelerine yapılması gerektiğini bildirdi.

İlgili Makaleler