Gündem

İnstagram profilini renklendirecek güncelleme geldi: Ücretsiz profil müziği nasıl eklenecek?

Popüler sosyal medya platformu Instagram kullanıcılarına daha iyi bir deneyim sunabilmek için uygulamaya yeni bir düzenleme getirdi. Profil alanına yönelik yapılan bu yenilik ile beraber müzik ekleme seçeneği sayesinde daha aktif ve renkli bir profil alanı oluşturabilmek mümkün hale gelecek.

Instagram uygulaması sosyal medya platformunda kişilerin ücretsiz olarak fotoğraflarını ve videolarını paylaşmalarını sağlayan özellikle popüler sanatçıların ve markaların daha çok ön plana çıktıkları bir uygulama alanıdır. Burada önemli olan bireysel kullanıcılar başta olmak üzere şirket profillerinde en uygun gelişmeyi sunabilmektir.

ÇALINAN HESAPLAR KOLAYLIKLA GERİ ALINACAK!

Instagram’ın son sürümünde yapılan güncelleme sonrası profil alanına müzik ekleme seçeneği sunuldu. Bundan sonra artık “Profil düzenle” alanını kullanarak kişiye ait bir nevi biyografi olarak değerlendirilen kısma müzik eklenebilecek.

Profil alanına eklenen müzikler farklı ziyaretçiler tarafından istendiğinde erişilebilecek. Başka kullanıcılar şarkıyı görüp aynı anda dinleyebilecek. Farklı yeniliklerle platformu daha iyi bir alana çevirebilmek için yapılan bu ufak dokunuşların yanı sıra aslında İnstagram’ın en önemli ve son güncellemesi ise çalınan hesaplara yönelik oldu.

Instagram’da farklı kişilerin özellikle popüler hesapların hedefinde olan hackerlar farklı yöntemlerle hesapları çalabiliyor. Milyonlarca takipçisi olan hesaplar çalındıktan sonra geri alınma sürecinde büyük problem yaşanıyordu. Instagram bu olaya da el attı. Hesabı çalınan kişilerin kolaylıkla geri alabilmelerini sağlayacak birkaç düzenlemede bulundu.

PROFİLE MÜZİK NASIL EKLENİR?

Profile müzik eklemek isteyen kişilerin öncelikli olarak “İnstagram Kütüphanesi”ne gitmesi gerekiyor. Burada yer alan şarkılardan seçilebiliyor ki burada yüzbinlerce müzik yer alıyor. Her tarza uygun müziklerin listesi incelenebiliyor. Bu sayede şarkıyı indirmeye de gerek kalmıyor.

İnstagram profiline müzik ekleyebilmek için uygulamanın cep telefonundan açılması gerekiyor.

  • Giriş yapıldıktan sonra gezinti menüsü aracılığı ile profil alanına geçiş yapılır.
  • Profilin hemen altında yer alan “Düzenle” kısmına tıklanır.
  • Açılan seçenekte müzik işaretlenir.
  • Bir sonraki aşamada “Profilin için şarkı seç” yazısı fark edilecektir.
  • Buraya tıklandığı anda yüzlerce şarkı seçeneği öne çıkıyor.
  • Müziğin sadece bir kısmı gözükebiliyor. Tamamını eklemek mümkün olmuyor.
  • Sağ üst kısımda yer alan “Onayla” butonuna basıldığı anda uygulama profiline eklenmiş oluyor.

İlgili Makaleler