Gündem

İşçiye 3. Zammı yapan firmada İşçi maaşı 30 bin oldu!

Türkiye’nin önde gelen firmalarından birisi olan fabrikada çalışan işçiler, ülke genelinde yaşanan enflasyon nedeniyle yılın 3. Zammını aldı. O fabrika da işçi maaşı 30 bin beyaz yakalı maaşı ise 60 bin. Tüm çalışanlarına 40 bin TL promosyon ödemesi yapan, firma ile ilgili detaylar işte sizlerle...

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye’de faaliyet gösteren Sakarya ilinde, istihdam sağlayan tüm çalışanları, bu sene içerisinde 3. Zammını alması ve aynı zamanda da yılda dört kez çift maaş ödemesi, vatandaş tarafından merak konusu olurken, herkes Sakarya’da faaliyet gösteren fabrikada çalışmak istemeye başlayacak gibi görünüyor.

Toyota çalışanlarına 3. Zam müjdesi!

Normalde şartlarda, yılda bir defaya mahsus, nisan ayında zam uygulayan Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye AŞ (TMMT), ülke genelinde yaşanan yüksek enflasyon, artan pahalılık, gibi nedenleri göz önünde bulundurarak, işçi dostu politikalarıyla bilinen Toyota, çalışanlarının maaşlarının yıl içinde ara zam kararı aldı. Bu durumda da, Türkiye’nin önde gelen firmalarından birisi olan Toyota’da çalışan işçiler, ülke genelinde yaşanan enflasyon nedeniyle yılın 3. Zammını almış oldu. Ara zam ile birlikte dev firmada istihdam sağlayan “İşçi maaşı 30 bin TL”, “beyaz yakalı maaşı 60 bin TL” oldu.

Promosyon ödemesiyle, odak noktası oldu!

Son yapılan değerlendirme ve açıklamalardan elde edilen bilgilere göre, Aralık ayında çalışanlarına yüzde 30’luk bir zam yapma kararı alan dev marka olan otomotiv firması, bu kararıyla tüm beğenileri toplarken, tüm dikkatleri üzerine çekmiş oldu.

Sakarya’da faaliyet gösteren Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye AŞ, İstihdam sağlayan çalışanlar, 30 Aralık’ta alacakları maaşlarını yüzde 30’luk bir artış alacak. Yüzde 30’luk zam, öncesinde Bu yıl nisan ayında yapılan normal zam ile birlikte, temmuz ayında ise yüzde 22’lik bir ara zam uygulayan Toyota, çalışan maaşlarına toplamda üç kez zam yapmış oldu.

Yüksek maaş ödemesi yapan Toyota, ayrıca çalışanlarına yılda 4 kez çift maaş ödemesi yaptığı bilgisi verilirken, geçtiğimiz yıl aralık ayında tüm çalışanlarına 4 yıl için 40 bin TL promosyon ödemesi yaptığı bilgisi verildi.

İlgili Makaleler