Gündem

Koronavirüs Aşısı Olmayanlar! Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıkladı!

Bugün ülkemizde toplam çift doz aşı olan kişi sayısı 72.303.624 olarak açıklandı. Henüz aşı olmayan vatandaşlar için kısıtlamaların gelip gelmeyeceği konuşulmaya devam ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çamlıca Camii’nde kıldığı cuma namazının ardından konuya ilişkin önemli bir açıklamada bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan kısıtlamanın gelip gelmeyeceği konusunda “İlk kabine toplantısında durumu gözden geçireceğiz.” ifadesinde bulundu.

Recep Tayyip Erdoğan’ın Açıklaması

“Çok değişik sesler değişik zamanlarda çıktı. Biz hep adeta hapis hayatı mı yaşayacağız, ne kadar devam edecek. Bunlar bu şekilde dünyanın çeşitli yerlerinde oldu. Bizde de ilk kabine toplantısında bunları ele alacağız.”

“Yaklaşık 72 milyon doz aşı yaptık. Dünyada aşı yapacak ellerinde imkan olmayan ülkeler varken Türkiye olarak biz böyle bir sıkıntıyı yaşamadık. Bu noktada rahatız. Gerek Çin, gerek BioNTech aşıları ile beraber en sağlıklı şekilde mücadeleyi nasıl sürdürürüz, buna devam ediyoruz. İlk kabine toplantısında durumu gözden geçireceğiz.”

“Bayramdaki halkımızın yaşam tarzı her şeyi tersine çevirdi. Rakamlarda durum aleyhe döndü. Bunu tekrar lehe döndürmemiz lazım. Olumlu gelişme olursa biz vatandaşımızı sıkıntıya sokmakla ilgili derdimiz yok. Bütün tedbirlerimizi alıyoruz. Normalleşmeyi hızlandırmanın gayreti içinde olacağız.”

İlgili Makaleler