2019 Yılı Memur Maaşları Refah Payı Eklenerek Güncellensin Talebi

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz günlerde Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) 2018 yılı enflasyon rakamlarına dair tüm verileri netleştirmişti. Bu kapsamda memur maaşlarına yapılacak olan enflasyon farkı da kesinlik kazanmış oldu. 

Memur maaşlarının netleşmesinin ardından Türkiye Kamu Sen Genel Başkanı Önder Kahveci konuya dair değerlendirmelerde bulunarak taleplerini açıkladı. 

MEMUR MAAŞLARINA REFAH PAYI TALEBİ

Türkiye Kamu Sen Genel Başkanı Önder Kahveci açıklamalarında memur maaşlarının enflasyon karşısında eridiğini söyledi. Asgari ücretliye yüzde 26 zam verildiğini ifade eden Önder Kahveci, şu ifadeleri kullandı.

”Biz aylardır kamu görevlilerine ve emeklilere ek zam yapılarak zararlarının telafi edilmesini ve 2019 yılına ilişkin maaş artışlarının yeni enflasyon hedefi gözetilerek üstüne büyüme ve refah payı da eklenerek güncellenmesini talep ediyoruz. 1603 liralık asgari ücrete 417 lira artış yapılan bir ortamda, 3 bin 419 lira olan ortalama memur maaşına 137 lira zam yapılması hangi vicdana sığar? Elbette bu zam, asgari ücretlilerimizin hakkıdır hatta yeterli de değildir ancak bir tarafta %26 zam alan bir çalışan kesimi varken diğer tarafta %4’e mahkûm edilen bir kesimin varlığı toplum vicdanını sızlatacaktır. 2019 yılı için kriter bellidir. Mutlak surette memur maaş zamları gözden geçirilmeli ve güncellenerek zararlar telafi edilmelidir.”

Kamu Haberlerinden anında haberdar olmak için

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanları.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir