TKGM KPSS 2019/3 Tercih Kılavuzu ÖSYM Tarafından Yayınlandı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünün Sözleşmeli Pozisyonlarına Yerleştirme Yapmak İçin Adaylardan Tercih Alınması için gerekli tercih kılavuzu ÖSYM tarafından yayınlandı.

Adaylar tercihlerini, 18-24 Ocak 2019 tarihleri arasında internet yoluyla ÖSYM’ye gönderebileceklerdir. İnternetten tercih gönderme işlemleri, 24 Ocak 2019 tarihinde saat 23.59’da sona erecektir.

KİMLER TERCİHTE BULUNABİLİR?

Emlak ve Emlak Yönetimi, Gayrimenkul Yönetimi veya Gayrimenkul Yönetimi ve Pazarlama, Tapu ve Kadastro, Tapu Kadastro veya Tapu Kadastro Meslek Yüksekokulu ön lisans programlarının birinden mezun olanlar ile  Tapu ve Kadastro / Tapu Kadastro lisans programından mezun olanlar tercihte bulabilir.

YERLEŞTİRME ÜCRETİ

KPSS 2019/3 Yerleştirme ücreti olarak adaylar 20 TL ödeyeceklerdir. Yerleştirme ücreti 20,00 TL’dir. Adaylar tercihlerini yaptıktan sonra yerleştirme ücretini yatıracaklardır. Yerleştirme ücretini yatırmayan adayların yapmış oldukları tercihleri geçersiz sayılacak ve yerleştirme işlemine dahil edilmeyecektir. Yatırılan yerleştirme ücretleri her ne sebeple olursa olsun iade edilmeyecektir. Yerleştirme ücretini banka şubesinden yatıracak adaylar, bankaların çalışma saatlerini gözönünde bulundurmalıdır. Yurt dışındaki adaylar, tercihlerini yaptıktan sonra yerleştirme ücretini ÖSYM’nin internet sayfasında yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile TL olarak yatıracaklardır.

KPSS 2019/3 Tercih Kılavuzu için Tıklayın
Önlisans adaylarının Tercih Edeceği Pozisyonlar İçin Tıklayın
Lisans adaylarının Tercih Edeceği Pozisyonlar İçin Tıklayın

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir