İki Üniversiteye İki Yeni Fakülte Kurulması Kararı Yayımlandı

Resmi Gazete’nin 25 Ocak tarihli sayısında, ”Bazı Fakültelerin Kurulması ile Bazı Yüksekokulların Kapatılmasına ve Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörlüğüne Bağlı Olan Mühendislik-Mimarlık Fakültesinin Adının Mühendislik Fakültesi Olarak Değiştirilmesine Dair Karar” yayımlandı.

Yayımlanan kararda Bolu Abant İzzet Baysal ile Yalova üniversitelerine bağlı olarak bazı fakültelerin kurulması ile bazı fakülte ve yüksekokulların kapatılmasına ilişkin düzenlemeler yer aldı. 

İKİ YENİ FAKÜLTE KURULDU

Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesine bağlı Sağlık Bilimleri Fakültesi ile Turizm Fakültesi kuruldu. Bunun yanında ayrıca Yalova Üniversitesine bağlı Sağlık ile Spor Bilimleri fakülteleri kuruldu. İki yeni fakülte kurulmasına ilişkin kararların yanında, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesine bağlı Bolu Sağlık, Kemal Demir Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon ile Bolu Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik yüksekokulları kapatıldı. Resmi Gazete’de yayımlanan kararda ayrıca olu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı Mühendislik-Mimarlık Fakültesinin adı “Mühendislik Fakültesi” olarak değiştirimesine ilişkin düzenlemede yer aldı. 

Bu kararlar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yayımlanarak yürürlüğe girdi. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir