Gündem

Otomotiv sektörünün devi Chery 3 farklı SUV modeli ile Türkiye’de boy gösterecek!

Otomotiv sektörünün önde gelen markaları içerisinde yerini alan Chery Türkiye pazarında görücüye çıktı. Şirket ileri adım olarak farklı modelleri satışa sunma planında olduğunu duyurdu. İlk adımını ilkbahar aylarında atmaya başlayan 3 farklı SUV modeli ile göz dolduran otomotiv şirketi Chery Türkiye’de boy gösterecek.

Geçtiğimiz yıl özel bir fuarda 7 koltuklu versiyonu ile tanıtımı yapılan SUV modeli ülkemizde satışa sunulmaya hazırlanıyor. Satışı yapılacak modeller arasında ise Sportif Coupe SUV olarak piyasalarda tanınan modeller ön plana çıkıyor. Tiggo 7 pro, Omoda 5 ve 7 koltuklu Tiggo SUV 8 pro modelleri ile satışa çıkmaya hazırlanıyor.

AVRUPA PAZARI İÇİN TÜRKİYE KÖPRÜ!

Dünya çapında tanınan, farklı modelleri ile göz dolduran, her yıl kendini yenileyen Çinli otomotiv markası Chery global anlamda pazar payını büyütüyor. Türkiye başkanlığını yapan Feng Hou Si, ana konsepte bağlı kalarak daha çok rekabeti artırıcı ve küresel anlamda nitelikli hale gelici bir işletme olmadaki payını ön planda tutuyor.

Türkiye’de Asya’da ve Avrupa’da önemli bir alan oluşturmak isteyen Chery büyüyen ekonomisi ile ön plana çıkan Türkiye’de stratejik bir pazar haline geliyor. Cherry’nin Türkiye başkanı bunun kurum tarafından bir avantaj olduğunu dile getirdiği sözlerin de Cherry’nin daha çok Avrupa pazarında boy gösterebilmesi için Türkiye’nin bir köprü vazifesi gördüğünü ifade etti.

SUV MODELLERİNİN TASARIMI MERAK EDİLİYORDU!

Satışa sunulacak SUV modeller arasında yerini alan Omoda 5 daha çok ön plana çıkıyor. Daha çok sportif ve estetik donanımı ile anında dikkat çeken bu model çerçevesiz bir ön görüntüye sahip ızgara alanı geliştirilmiş sanatsal bir çalışma yapılmıştır. Elmas kesimde detayı daha çok ön plana çıkıyor.

Tiggo 7 pro modelinde diğerlerinden farklı olarak özel bir matrix LED far alanı keskin tonlarla birleştirilerek piyasaya sürülmüştür. Tasarım olarak üstün performansı bir üst versiyonu Tiggo 8 pro ile sınırlarını aşıyor. Orta ve üst düzey sınıf için tasarlanmış bu model lüks görüntüsü ile dikkat çekiyor. İleriye dönük hedefte yalnızca bu çalışmayla sınırlı kalınmayacağı özellikle şirketin üretim tesisi kurma planı olduğu da ifade edildi.

İlgili Makaleler