Gündem

Piyasanın fazlasıyla altında olan arazi satışları başlıyor! İşte yeni kampanya hakkındaki o detaylar…

Milli Emlak, Türkiye genelinde Bolu da dahil olmak üzere bazı şehirlere piyasa koşullarının altında arsa satışı yapacağını açıkladı. Yeni çıkartılan bu kampanya 15 bin lira birikim yapmış olan vatandaşlara güzel bir fırsat sunuyor!

Milli Emlak’ın piyasaların fazlasıyla altında satışa sunacağı Devlet Hazinesi’ne ait olan araziler uygun fiyatlarla ihaleye açılacak! Ev ya da arsa sahibi olma hayali kuran vatandaşlar için uygun fiyatlı olarak bu kampanyanın başlatılması herkes için çok güzel bir fırsat. İşte detaylar haberin devamında sizlerle…

Satışa sunulacak arsaların fiyatların kaçtan başlayacak?

Yeni başlatılan oldukça uygun fiyatlı arsa satış kampanyası birçok kişi için heyecan uyandırırken satışa sunulacak arsaların kaç TL’den başlatılacağı da merak konusu oldu. Anadolu şehirlerine öncelik verilerek, 300 metrekarenin üstündeki birçok arazi, 13 bin liradan başlayan fiyatlar ile satışa başlatılacak. Vatandaşlar ise bu fiyatlar ile kampanyaya büyü bir ilgi gösteriyor. Peki, bunların yanı sıra kampanyanın başvuru süreci ve şartları neler? İşte merak edilen sorular…

Kampanyanın başvuru detayları neler?

Milli Emlak’ın piyasaların oldukça altında olan arazi satışları kampanyası hakkındaki başvuru detayları da merak ediliyor. İşte gerçekleştirilecek olan bu kampanyanın başvuru detayları…

Arazilerin satışları internet üzerinden gerçekleştirilecek olup tüm ilanlar Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’na bağlı olarak Milli Emlak Müdürlüğü’nün resmi internet sitesi üzerinden duyuruluyor.

İhale süreci ve avantajlı noktaları ise şunlar;

Açık artırma yöntemiyle en yüksek teklifi yapan kişi arsayı kazanan olacak. Bunun yanında Milli Emlak’ın ihale aracılığı ile arsa sahibi olanlar ise 5 sene süresince emlak vergisinden ve KDV’den muaf olacaklar.

Ödeme seçenekleri hakkında ise gayrimenkul satışlarında peşin ödeme imkanı sunulurken, alıcılar için 24 aya varan vadeli taksitli ödeme seçeneği de var!

Peki, tapu sahibi olabileceğiniz şehirler neresi?

Bu kampanyadan faydalanabilecek şehirler arasında Adana, İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya tarzında yani büyük şehirlerin yanında Anadolu’nun birçok farklı kenti de var. Bu fırsat, Türkiye’nin her yanındaki vatandaşlar için çok büyük bir fırsat ve avantajlarla dolu bir kampanya olarak nitelendiriliyor.

 

 

İlgili Makaleler