11 İlde Hastanelere ve Sosyal Hizmet Birimlerine TYP Personeli Alımı Yapılıyor

Türkiye geneli farklı şehirlerde faaliyet gösteren kamu kurumları ve bu kurumlara bağlı kamu birimleri yayımladıkları ilanlar ile personel alımı yapmaya devam ediyorlar. Bu haberimizde siz okuyucularımıza TYP kapsamında yayımlanan personel alım ilanlarını derledik.

TYP personel alımı için ilan yayımlayan kamu kurumları, TYP personel alımı yapacağını ilan eden kamu kurumları ve bu ilanlara başvurular için İŞKUR’da bildirilen başvuru şartlarının tamamını sizlere aktarıyoruz.

TYP PERSONEL ALIM İLANLARI

Türkiye İş Kurumu üzerinden Toplum Yararına Program kapsamında personel alımı yapacağını ilan çok sayıda kamu kurumu bulunuyor. Bu kamu kurumları arasında en fazla alım ise Aile ve Sosyal Politilalar İl Müdürlüklerince yapılıyor. Bu kurumların dışında ayrıca devlet hastaneleri, üniversite hastaneleri, belediye başkanlıkları, il spor müdürlükleri, il sağlık müdürlükleri, valilikler gibi kurumlar için TYP personel alım ilanları yer alıyor. 

ALIM YAPILACAK ŞEHİRLER

Bu çerçevede İŞKUR üzerinde TYP kapsamında personel alımı yapacağını ilan eden kamu kurum ve kuruluşlarının bulundukları şehirleri sizlere aktarıyoruz. İşte Türkiye İş Kurumu üzerinde yukarıda yer alan kurumların bulundukları şehirler.

TYP alım ilanı yayımlayan kamu kurumlarının bulundukları şehirler; Gaziantep, İstanbul, Gümüşhane, Afyonkarahisar, Isparta, İzmir, Tekirdağ, Yozgat, Balıkesir, Eskişehir ve Zonguldak.

BAŞVURU KOŞULLARI

Daha önceki TYP personel alım ilanlarında da belirttiğimiz gibi kamu kurum ve kuruluşlarınca yayımlanan TYP personel alım ilanlarına başvuru koşulları İŞKUR’da yayımlanıyor. İŞKUR’da yer alan bu koşulların dışında adaylardan başka özel koşullar talep edilmiyor. 

Bu kapsamda adaylardan talep edilen başvuru koşulları şunlar;

TYP İlanlarına başvuruda bulunacak adayların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması ve Türkiye İş Kurumu’na kayıtlı işsiz olması gerekiyor. Bunun yanında adayların 18 yaşını tamamlamış olmaları diğer bir koşul. Bu koşulların dışında adayların emekli, malul, dul ve yetim aylığı almıyor olmak, Öğrenci olmamak (açıköğretim öğrencileri hariç), TYP’den yararlanılmaya başlanan gün itibarıyla Sosyal Yardım Bilgi sistemi üzerinden yapılacak sorgulamada herhangi bir nakdi sosyal yardım almıyor olmak ve talep edilen yaş aralığında olmak, şartlarına haiz olması isteniyor.

TYP PERSONEL ALIMLARINA BAŞVURULAR NASIL YAPILIR?

Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımlanan TYP ilanlara başvuru yapacak adaylar başvurularını bu kurum üzerinden yapacaklar. Bunun için adayların iki yolu var. 

Birinci yolda TYP ilanlarına başvuru yapacak adaylar başvurularını İŞKUR İl veya İlçe Müdürlükleri aracılığıyla yapacaklar. Bu müdürlüklere bizzat giden adaylar şahsen başvuru ile başvuru işlemlerini tamamlayacaklar. 

İkinci yöntem ise başvuruların elektronik ortamda alınması. Adaylar başvurularını İŞKUR’un web sayfasına üye olduktan sonra internet üzerinden yapabilirler. 

İlana nasıl ulaşacaksınız?

Sizlere aşağıda verdiğimiz bağlantıyı kullanarak TYP ilan arama sayfasına ulaşacaksınız. Burada şehre göre yada yukarıda ki resimde yer alan TYP numarasına göre arama yapabilirsiniz. Tüm ilanları görüntülemek için ise; ayfayı açtığınız da hiçbir yeri doldurmadan direkt Ara butonuna basın.

TYP ilanlarına ulaşmak için TIKLAYINIZ

TYP alım ilanlarından anında haberdar olmak için

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir