2019 PMYO Kapsamında Kadın Erkek Polis Alımı Başvuruları Devam Ediyor

2019 PMYO kapsamında 2 bin 500 kadın erkek polis memuru adayı alımı yapılacak. 250 kadın ve 2 bin 250 erkek adayın alınacağı alımlara başvuruda bulunmak için lise mezunu olmak gerekiyor. 

Lise mezunu olarak PMYO öğrencisi olacak olan adaylar 2 yılllık eğitimi başarı ile tamamlamaları halinde polis memuru olarak atanacaklar. 

Bu çerçevede polis memuru olmak isteyen lise mezunu adayların sağlamaları gereken başvuru şartları ile başvuru işlemlerini sizlere tekrar hatırlatıyoruz. 

2 BİN 500 POLİS MEMURU ALIMI BAŞVURULARI DEVAM EDİYOR

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yayımlanan başvuur kılavuzuna göre adayların aşağıda yer alan başvuru şartlarına haiz olmaları gerekiyor. 

* 2019 yılı içinde ÖSYM Başkanlığı tarafından yapılan Yükseköğretim Kurumları Sınavında TYT puan türünden 250,000 (iki yüz elli) ham taban puan ve üzerinde puan almış olmak.

* 01 Ocak 1994 – 01 Ekim 2001 tarihleri arasında doğmuş olmak.

* Polis Okullarına alınacak erkek öğrencilerin en az 167 cm, bayan öğrencilerin en az 162 cm boy uzunluğu olmaları gerekiyor. Bunun yanında (Polis Okullarına alınacak erkek ve bayan öğrencilerin 18.00-27.00 aralığında Beden Kitle İndeksi olmaları diğer bir koşul. 

* Alkol, uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanımı nedeniyle tedavi görmüş veya görüyor olmamak.

* Sağlık Yönetmeliği hükümleri hariç, herhangi bir nedenle polis eğitim kurumlarından çıkarılmamış olmak.

* Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak.

BAŞVURU İŞLEMLERİ

PMYO ile polis memuru olmak isteyen adaylar başvurularını Polis Akademisi Başkanlığı üzerinden yapacaklar. Burada ön başvuru yapacak adaylar sisteme e -Devlet üzerinden giriş yapacaklar. Adaylar daha sonra gerekli alanları doldurup başvurularını tamamlayacaklar. 

Başvuru kılavuzu için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir