Gündem

PTT’den emeklilere 5 bin TL’lik promosyon ödemesi! Hesap bakiyeleri güncellenmeye başlandı! Kasım ayı emekli promosyonu ödemeleri

2018 yılından bu yana tek maaşlı emeklilerin bütçelerine destek olmak amacı ile Sosyal Güvenlik Kurumu ile kamu bankaları arasında imzalanan maaş ödemeleri protokolü, kasım ayının başı itibari ile yenilendi. Mart 2020 protokolü kapsamında 750 TL’lik üst limit ile sınırlandırılmış olan ve özel bankaların imkanları dahilinde daha yüksek tutarlar ile hizmete sunulan promosyon ödemeleri, 1 Kasım tarihi itibari ile güncel seviyeleri ile duyuruldu.

Sosyal Güvenlik Kurumu’nun kamu bankaları ile imzalamış olduğu maaş ödemeleri protokolünün yenilendiğinin duyurulması ile birlikte, birçok vatandaş güncel ek ödeme tutarlarını araştırmaya başladı. Özel bankalarda 10 bin TL’ye kadar varan promosyon ödemelerinin, kamu bankaları ile PTT noktalarında hangi tutarlarda ödeneceği merak konusu oldu. Gerekli açıklama, Sosyal Güvenlik Kurumu’nun resmi internet sitesi ile diğer kamu kurumlarının ilgili web sitelerinde paylaşıldı.

SOSYAL GÜVENLİK KURUMU’NDAN PROTOKOL GÜNCELLEME DUYURUSU!

Geliştirdiği sosyal yardım modelleri, istihdam projeleri ve pek çok kategori altında sunduğu ödeme hizmetleri ile ülke sınırları içerisinde yaşayan vatandaşlar tarafından yakından takip edilen kamu kurumları arasında yer alan Sosyal Güvenlik Kurumu, emekli vatandaşlar için geliştirdiği kampanyalar ile sayesinde de gündemden düşmemeye devam ediyor. Her ay yüzbinlerce vatandaşı emekli maaşlarına kavuşturan kamu kurumu, bu kez de güncellenen maaş ödemeleri protokolü ile adından söz ettirmeyi başardı.

2018 yılından bu yana kamu bankaları ile maaş ödemeleri protokolü imzalayan ve bu protokol sayesinde de emekli vatandaşlara emekli maaşları haricinde karşılıksız ödeme hizmeti almalarını sağlayan Sosyal Güvenlik Kurumu, en son Mart 2020 tarihinde imzalanmış olan protokolün güncellenmiş olduğunu duyurarak şu ifadeleri kullandı: “Kurumumuz ile bankalar arasında Mart 2020 tarihinde imzalanmış olan emekli ve hak sahipleri promosyon ödemelerine ilişkin protokoller, 1 Kasım 2022 tarihinde güncellenmiştir.”

YENİ EK ÖDEME TUTARLARI DUYURULDU!

Kamu bankalarından ve PTT noktalarından alınan emekli maaşı ödeme hizmeti kapsamında vatandaşlara 1 Kasım tarihi itibari ile ödenmeye başlanan güncel promosyon tutarları, şu şekilde açıklandı:

  • Maaşı 3.500 TL’ye kadar olanlara: 3.000 TL
  • Maaşı 3.500- 7.500 TL aralığında olanlara: 3.500 TL
  • Maaşı 7.500- 10.000 TL aralığında olanlara 4.500 TL
  • Maaşı 10.000 TL’den fazla olanlara: 5.000 TL

İlgili Makaleler