Gündem

Sağlık Bakanlığı 85 bin personel alım sonuçları açıklandı mı? Atama takvimi ve görev başlangıcı ne zaman olacak! Atama sonucu öğrenme linki

Sağlık Bakanlığı geçtiğimiz aylarda personel alım ilanını yayınlamıştı.  2022 yılında alımı yapılacak 85.000 sağlıkpersoneli ataması için ilk etapta 31.183 alım yapılması kararı verildi. Başvuruda bulunmak isteyen kişilerin tek tek tercihleri alındı. Şimdi ise atama sonuçlarının açıklanması bekleniyor. 2022 yılında 31.183 personel alımı için hemşire, sağlık teknikeri ve ebe pozisyonunda yapılacak atamaların sonuçları merak ediliyor.

KPSS 2022/11 tercih sonuçları merakla bekleniyor. Onlarca sağlık çalışanı bu yönde ilgisini sürdürüyor. Ne zaman açıklanacağına yönelik ise henüz net bir duyuruda paylaşım yapılmadı.

SAĞLIK BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI SONUÇLARI

Sağlık Bakanlığı’nın yeni yıla girmeden sonuçlarını açıklayacağı sağlık personeli alımı için süreç devam ediyor. Bu hafta içerisinde sonuçların açıklanması ve yeni yıla girmeden müjdeli haberin verilmesi bekleniyor. Adayların atamaya yönelik yerleştirme sonuçlarını online ortamdan öğrenebilmesi mümkün olacak.

Sağlık personeli atamalarına yönelik online ortamda sonuçları öğrenmek isteyenlerin ÖSYM’nin resmi internet sitesine giriş yapması gerekiyor. Burada adaylar TC kimlik numarası ve kendilerine verilmiş şifre ile sorgulama yapabiliyor.

BELGE TESLİMİ VE GÖREV BAŞLANGIÇ TARİHİ NE ZAMAN? ONLİNE SİTE LİNKİ

Sözleşmeli sağlık personeli pozisyonunda yapılacak olan yerleştirmeler için hak kazananların belirli evrakları temin etmesi gerekiyor. Evrakların neler olduğu ve hangi tarihler arasında teslim edilmesi gerektiğine yönelik bilgi akışı sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün resmi internet sitesi üzerinden duyurulacaktır. Tüm belgeler ve net görev başlangıç tarihleri yhgm.salik.gov.tr internet adresi üzerinden duyurulacaktır.

Sağlık Bakanlığından ataması gerçekleşecek olan adaylarda aranan özellikler:

  • 657 sayılı kanunun 48. maddesindeki personel şartlarını taşıyor olmak
  • TC vatandaşı olmak
  • Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından sorunsuz bir şekilde geçebilmek
  • SGK’dan emekli aylığı almıyor ve 65 yaşını doldurmamış olmak

İlgili Makaleler