Gündem

Sağlık Sigortası sudan ucuza yapılmaya başlandı: Dev indirim ile hastane masrafları yüzde 50 düşecek!

2022 yılı itibariyle enflasyonda yaşanan artış özellikle sigorta kollarında yükselen fiyatları beraberinde getirdi. Vatandaşlar bu süreçte sağlık sigortası başta olmak üzere farklı sigorta poliçelerini yaptırmaktan çekinmeye başladı. Artan fiyatlar durumu bu kadar zorlarken bankaların sigorta şirketleri ile yaptıkları anlaşmalar rahat bir nefes aldırdı.

Türkiye iş Bankası kullanıcı hesabı bulunanlar Anadolu Sigorta kuruluşu ile yapılan anlaşma sonucunda sağlık sigortası ürünleri %50 indirimli olarak kullanılabilecek. Yapılan açıklamada bireysel sağlık sigortasından faydalanmak isteyen fakat 16 Aralık tarihine kadar bu sigorta paketini İş Bankası üzerinden yaptıran müşteriler faydalanabilecek burada belirlenmiş yaş sınırı da dikkate çekiyor.

ANADOLU SİGORTA %50 İNDİRİMLİ SAĞLIK POLİÇESİNDEN KİMLER, NASIL FAYDALANIR?

Anadolu Sigorta sağlık poliçesine yönelik bireysel hesap oluşturacak olan tüm müşterilere özel kampanyasını İş Bankası ile duyurdu. İş Bankası bu süreçte 20 ve 35 yaş aralığındaki tüm banka müşterilerine %50 indirim yapacağını paylaştı. SGK ile yapılan anlaşma doğrultusunda hastanelerde muayene olmak isteyenler, belirli tetkikleri gerçekleştirerek tedavi sürecine geçerek ödeme yapacak olanlardan fark ücreti alınmayacak. İndirimli olarak Tamamlayıcı sağlık sigortası hizmetinden faydalanılabilecek.

Kampanya ile beraber sağlık paketi kapsamında yatarak tedavi olanlar ile tedavi ve ilaç masrafları %100 ödeme fırsatı ile limitsiz bir şekilde karşılanacak. Kişi dilediği vakit doktordan istediğinde sağlık kurumundan hizmetini talep edebilecek. Türkiye İş Bankası’nın sunduğu bu kampanya 14 Ekim ve 16 Aralık 2022 tarihleri arasında geçerliliğini koruyor. Kampanya koşullarını sağlayan tüm müşteriler %50 indirimli Hesaplı sağlık poliçesi ile Tamamlayıcı sağlık sigortasını satın alırken otomatik olarak indirim uygulanacaktır. Herhangi bir şekilde kampanyası seçimi yapılmayacaktır.

ANADOLU SİGORTA %50 İNDİRİMLİ SAĞLIK POLİÇESİNE BAŞVURU ŞARTLARI VE BAŞVURU ADIMLARI NELERDİR?

Türkiye iş Bankası banka hesabı bulunanlar yatışlı ya da yatışsız fark etmeksizin teminatlı poliçelerini %50 indirimle değerlendirebilecek. Hesaplı sağlık paketlerinde geçerli olacak bu indirim bireysel sağlık sigortalarında uygulanmayacak. İlk kez Anadolu Sigorta üzerinden Tamamlayıcı ya da Hesaplı sağlık sigorta poliçesi başvurusu yapacaklar için geçerli olacak herhangi bir şekilde yenileme talebinde bulunanlar için bu indirim uygulanmayacaktır.

Sayılan tüm bu şartları kabul ederek Bireysel sağlık sigortası Hesaplı sağlık paketlerini değerlendirmek isteyen her bir müşteri İş Bankası’nın İşCep uygulaması üzerinden ya da İş Bankası şubelerine giderek başvuru yapabiliyor. Başvuru sürecinde İşCep uygulaması içinde yer alan “Sigorta menüsü” alanında bulunan Tamamlayıcı sağlık sigortası adımları takip edilebilir. Öte yandan Anadolu Sigorta’nın kendisine ait mobil uygulaması içerisinde yer alan “Sigortam cepte” alanı üzerinden işlemler takip edilerek başvuru yapılabilir. İş Bankası ve Anadolu Sigortanın birlikte sundukları kampanya üzerinde değişiklik yapma ya da kampanyaya sonlandırma hakkını saklı tutar.

İlgili Makaleler