Gündem

Şehrin merkezinde ucuz arsa!

Belediye, kent merkezinde ticari ve konut alanına imarlı arsaların satışa çıktığı açıklayarak kamuoyuna duyurdu. Yatırım yapmak isteyen kişiler için büyük fırsat olan arsaların satışı ile ilgili detaylar işte sizlerle...

Konya Selçuklu Belediyesi bünyesine ait, arsaların satışları başladığının bilgisini verilirken, satışların “2886 Sayılı Yasanın 35/A Maddesi hükümleri dahilinde Kapalı Teklif Usulü” ile gerçekleşeceği konusunda açıklama yapıldı. Peki arsa ihalesi ne zaman ve nerede yapılacak? İhaleye katılım için talep edilen belgeler neler? Mülkiyeti Konya Selçuklu Belediyesi’nde olan arsaların satışları ile ilgili önemli bilgileri haberimizin devamında bulabilirsiniz…

Arsa ihalesi ne zaman ve nerede yapılacak?

Mülkiyeti Konya Selçuklu Belediyesi’nde olan taşınmazların, 2886 Sayılı Yasanın 35/A Maddesi hükmü gereğince, söz konusu olan satışların Kapalı Teklif Usulü ile gerçekleşeceği bilgisi ile birlikte, Şartname ve ekleri “Selçuklu Belediyesi Emlak ve İstimlak Müdürlüğü” aracılığıyla ücretsiz olarak ulaşabileceği bilgisi verildi.

Taşınmazın peşinatı, “Listede peşinatı olan gayrimenkullerin peşinat bedeli, peşinatı olmayan gayrimenkullerin ise ilk taksit bedeli” ihale onayı tebliğinin ardından 15 gün içerisinde ödenmesi gerekmektedir.

Kent merkezinde ticari ve konut alanına imarlı arsaların satışa ihalesi “14 Aralık 2023 Perşembe” günü gerçekleşecek.

İhaleye katılım için talep edilen belgeler neler?

İç zarfta yalnızca teklif mektubunu içermesi gerekmektedir.

Teklif Mektubu ise Selçuklu  Belediyesinden temin edilebilir.

Belediye tarafından temin edilen “teklif mektubu”, bir zarfa konularak kapatıldıktan sonra, zarfın üzerine ihaleye katılım sağlayacak kişinin adı, soyadı ve tebligata esas olarak göstereceği açık adresi yazılarak, zarf  kapatılarak yapıştırılması ve yeri istekli tarafından imzalanır yahut mühürlenmesi gerekmektedir.

İhale için istenilen genel belgeler;

  • İç zarf
  • İkamet belgesi, Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
  • Türkiye’de Tebligat adres beyanı ve ayrıca irtibat için Telefon numarası
  • Noter tasdikli imza beyannamesi
  • Vekil olan kişinin Noter tasdikli vekâletname ve vekile ait imza beyannamesi
  • Geçici Teminata ait alındı belgesi ya da Banka teminat mektubu (süresiz ve limit içi)
  • Selçuklu Belediyesine ait herhangi bir borcu olmadığına dair belge ibrazı

Konya Selçuklu Belediyesi bünyesine ait, arsaların konumu ve ihale ilgili detaylara aşağı yer alan link üzerinden ulaşabilirsiniz.

https://www.selcuklu.bel.tr/haberler/ihaleler/712/kapali-teklif-usulu-ile-gayrimenkul-satis-ihalesi.html

İlgili Makaleler