Gündem

SGK Açıkladı: Sadece Bu Belgeye Sahip Olan Vatandaşlar Sıfır Faizli Konut Kredisi Paketlerinden Yararlanabilecek! Başvurular İçin Son Tarih…

Kira artış oranında yaşanan sıçramalara paralel olarak her geçen gün artan konutların kira fiyatları, her vatandaşın ev alma hayaline daha sıkı sıkıya tutunmasına neden olmaya başladı. Bu kapsamda ev fiyatlarının da uçması kredi kullanmayı adeta zorunlu hale getirirken; hem inşaat sektöründeki hareketliliğin yeniden yakalanması hem de vatandaşların daha kolay bir şekilde ev sahibi olabilmesi için devlet düğmeye bastı.

Geçtiğimiz gün gerçekleştirilen kabine toplantısının ardından duyurulan düşük faizli konut kredilerine talep 2 milyon üst limitli olması nedeniyle her geçen gün artarken; yüzde 0,89 ve 0,99 oranıyla sağlanan bu konut kredilerinin Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank üzerinde kullanılabileceği açıklandı. Bu üç kamu bankası ile ortak bir protokole imza atan Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ise, bambaşka bir konut kredisinin müjdesini verdi.

SGK, Hak Sahipliği Belgesi Olanlara Sıfır Faizli Konut Kredisi Vermeye Başladı

Konut alımlarını teşvik etmek ve özellikle de vatana hizmet veren kişilerin kolaylıkla konut alabilmesini sağlamak adına yeni bir iş birliğine varan SGK, TOKİ ile gerçekleştirdiği iş birliği kapsamında sıfır faizli olarak konut kredisi vermeye başladı. Bu kapsamda sadece vazife malulü olan kişiler ile 15 Temmuz gazilerine sıfır faizli olarak konut kredisi sağlayan SGK, 240 bin TL’ye kadar olan konut kredisinde sıfır faiz desteği vereceğini açıkladı. E-Devlet Kapısı üzerinden sorgulanabilecek olan konut hak sahipliği belgesi olan herkesin başvuru yapabileceği bu konut kredisi kapsamında başvuruların adresi de belli oldu.

Kont Kredisi Başvurularının Ziraat Bankası’ndan Yapılacağı Öğrenildi

SGK ile TOKİ iş birliğiyle hayata geçirilen sıfır faizli konut kredisi kapsamında protokole dahil olan banka Ziraat Bankası oldu. Alınan hak sahipliği belgesi aracılığıyla Ziraat Bankası şubelerinden başvuru yapılabilecek olan bu konut kredisi kapsamında geri ödemeler de oldukça cüzi bir biçimde olacak şekilde taksitlendirilmeye başladı. Yalnızca vazife malulü olan kişiler ile 15 Temmuz gazileri ve vefat halinde bu kişilerin hak sahiplerinin yararlanabileceği ve sadece bir kereye mahsus olarak verilecek olan faizsiz konut kredisi kapsamında alınacak olan geri ödemelerin maaşın dörtte birini geçmeyecek şekilde ayarlanacağı öğrenildi.

İlgili Makaleler