Gündem

Sıfır Araç Alacak Olanlar İçin Böyle Bir Fırsat Yılda Bir Kez Gelir; Şimdi Al Seneye Öde! Üstelik Taksitler…

İkinci el araç piyasasında başlayan yeni hareketlilik, birinci el araç piyasasındaki satışların yeniden düşüşe geçmesine neden oluyor. Özellikle çip krizi nedeniyle günden güne zamlanan birinci el otomobil fiyatlarında yaşanan ani artışlar, vatandaşların çeşitli kampanyaları kovalamaya başlamasını meydana getiriyor.

Satışlarındaki düşüşleri gidermek, satışlarını artırmak ve özellikle bazı modellerini daha trend hale getirmek için düğmeye basan Fiat ise, kendi bünyesinde kurduğu finans kuruluşu aracılığıyla taşıt kredisi vermeye başlamış bulunuyor. Bu kapsamda taşıt kredilerinde faiz oranlarını oldukça dibe çeken Fiat, aynı zamanda bir yıla varan geri ödeme erteleme seçenekleriyle de vatandaşları buluşturuyor.

Fiat’ta Bir Sene Ertelemeli Taşıt Kredisi Dönemi Başlıyor

Araç alışverişini özellikle birinci el piyasasında hareketli tutabilmek adına kampanyalarını her geçen gün yenileyen Fiat ailesi bu kez de ertelemeli taşıt kredileri ile vatandaşların karşısına çıkıyor. Bu kapsamda Fiat’tan gerçekleştirilen duyuruya göre, 2022 Model EGEA Ailesi Hybrid model otomobil satın alacak olan vatandaşlar satın alma işlemini 1 Haziran 2022 tarihine kadar gerçekleştirmesi halinde yarısını peşin ödemek koşuluyla geri kalan yarısını bir yıl erteleme ile ödeyebiliyor. Bu kapsamda 100 bin TL’ye kadar olan tüm otomobil kredilerini 12 ay vade ile kullanılabilen Fiat müşterileri aynı zamanda yüzde 1,99 oranındaki faiz oranlarından da yararlanabiliyor. Öte yandan Fiat’ın bu avantajlı kampanyasından yararlanmak isteyen vatandaşların tek bir şartı yerine getirmesi gerekiyor.

Fiat Kampanyalarında Kaskoyu Zorunlu Tutuyor

2022 Model EGEA Ailesi Hybrid model otomobillerinden birinin sıfırına sahip olmak isteyen vatandaşların yarısı peşin yarısı bir sene sonra ödemeli olacak şekildeki kampanyadan yararlanabilmesi için “Marka Kasko” yaptırma zorunluluğu bulunuyor. Fiat tarafından aranılan bu “Marka Kasko” zorunluluğu sadece belirli markalar aracılığıyla yapılan kaskoları kapsıyor. Fiat tarafından sunulan kampanya avantajlarından faydalanabilmek için vatandaşların kasko konusunda başvuru yapması gereken markaların başında “Axa Sigorta, Allianz Sigorta, Türkiye Sigorta, Fiat Kasko, Ak Sigorta, Fiat Connect Kasko, Fiat Kasko” gibi şirketler geliyor. Bu şirketlerin herhangi birinden aracına kasko yaptıran vatandaşlar Fiat’tan avantajlı bir şekilde araç alımı gerçekleştirebiliyor.

İlgili Makaleler