Gündem

THY aile uçuşlarında toplu indirimini duyurdu: Yurtiçi uçuşlarda geçerli yüzde 20 indirimden nasıl yararlanılır?

Türk Hava Yolları yurt içi uçuşlara özel indirim kampanyasını başlattı. %20 indirim kampanyası 11 Nisan’a kadar devam edecek. Türk Hava Yolları tarafından sunulan ayrıcalıklı uçuş fırsatı 1 Kasım 2022 tarihinde başlatıldı. Bu tarihten itibaren 13 Nisan 2023 tarihine kadar tek yön ya da gidiş-dönüş yurtiçi tüm uçuşlarda %20 indirim geçerli olacak.

Ailelerin birlikte seyahat edebilecekleri 3 kişi ve daha üzeri kişi kapasitesi ile indirimli uçuşun keyfi yeni yılda da devam ediyor. Sevdiklerine kavuşmak için yurt içi gidiş ve dönüş ekonomi sınıfı bilet alımlarında geçerli olacaktır. Kampanyadan sadece rezervasyon kaydı bulunan isim ve soyismi yazılan tüm müşteriler faydalanabilecektir. Yalnızca Türk Hava Yolları ile gerçekleştirilecek tarifeli seferler bu kampanyadan yararlanılabilecek.

THY %20 BİLET İNDİRİMİNDEN NASIL YARARLANILIR?

Türk Hava Yolları’nın başlattığı kampanyadan faydalanmak isteyenlerin web sitesi üzerinden mobil uygulama aracılığı ile ya da yetkili acentelere giderek bilet alması gereklidir. Kampanyadan faydalanmak isteyenlerin tüm aile bireylerinin soy isimleri aynı şekilde doldurulan bilet üzerinde yer almalıdır. Rezervasyon sırasında numara alınacak bebek yolcu için özel bir indirim uygulanmıyor. Bilet iptal ya da iade durumunda ücret sınıfına yönelik konulmuş tüm kurallar geçerliliğini korur kampanya kapsamında sunulan ücretler indirim tutarı ile beraber birleştirilerek kullanılamaz

THY %20 BİLET İNDİRİMİ KAZANMA ŞARTLARI NELERDİR?

Türk Hava Yolları’nın sunduğu kampanyadan yararlanmak isteyenlerin aynı soyad altında ön rezervasyon oluşturması gerekiyor. Aynı rezervasyon numarası içerisinde en az 3 yolcunun bulunması gerekiyor. Tek bir rezervasyon numarası altında en fazla 9 yolcu isim yazdırabiliyor. İndirimden faydalanmak isteyenlerin uçuş tarihinden en az 2 gün önce yapılmış rezervasyonlarda geçerli oluyor. Yalnızca yurtiçi aktarmalı seferlerde kullanılabilecek olan kampanya Kıbrıs’a yapılacak uçuşlarda geçerli değildir.

THY %20 BİLET İNDİRİMİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Açık düzenlenen biletlerde de geçerli değildir. Online bilet alımları dışında acenteye gidilerek yapılacak bilet alımlarında da kampanya geçerliliğini koruyacaktır. İnternet üzerinden turkishairlines.com.tr adresi üzerinden üye formu doldurularak giriş yapılabilir. Bilet alma işlemi online ortamda oluşturulabilir. Bilet satın alma kısmında %20 indirimden anında faydalanılır. “Şimdi al” butonunu kullanarak bilet alma süreci aktif hale getirilebilir.

İlgili Makaleler