Gündem

THY’nin yeni yıl kampanyası duyuruldu: Yurtiçi uçak bileti alımına %20 indirim hediye edilecek! Başvurular devam ediyor!

Seyahat harcamasını ucuza getirecek yepyeni bir kampanya duyuruldu. Yurt içerisinde yapılacak uçuşlarda aile boyu indirim fırsatı devam ediyor. 3 kişi ve daha fazla olan aile üyeleri topluca %20 indirimden faydalanarak seyahat edebiliyor.

Turkish Airlines 2023 yılına özel Nisan ayına kadar devam edecek kampanyasını duyurdu. 13 Nisan tarihine kadar yapılacak tüm seyahatlerde yurt içi uçak biletlerinde %20 indirim fırsatından faydalanılabilecek.

İNDİRİMLİ UÇAK BİLETİ KAMPANYASINDAN NASIL YARARLANILIR?

Turkish Airlines tarafından başlatılan kampanyadan faydalanmak isteyenlerin 15 Ekim 2022 ile 11 Nisan 2023 tarihleri arasında bilet alması gerekiyor. Seyahat dönemi en fazla 13 Nisan 2023 ile sınırlandırılmıştır. Kampanya kapsamında yapılacak olan rezervasyon kaydında %20 indirim aynı soyadı taşıyan aile üyeleri için geçerli olacaktır.

Aile boyu uçuşa özel indirim fırsatı kampanyası yurtiçi ve tek yöne yönelik yapılacak ekonomi kabin uçuşlarında geçerlidir. Kampanyaya mobil uygulama üzerinden, web sitesi aracılığı ile ya da bilet satış ofislerine gidilerek katılım sağlanabilir. Kampanyadan faydalanılabilmesi için tek bir şart sunulmuştur. O da aile bireylerinin soyadlarının aynı olması gerekliliğidir.

İNDİRİMLİ UÇAK BİLETİ KAMPANYASININ DETAYLARI NELERDİR?

Rezervasyon işlemi sırasında belirli detaylar kampanya sürecinin değerlendirilmesinde ek avantaj sunuyor. Rezervasyon yapılacağı sırada bebek yolcular için indirim tutarından faydalanılamıyor. Rezervasyon yaptırılırken aynı numara altında en az 3 yolcu bulunması gerekiyor. Bir tek rezervasyon numarası altında en fazla 9 yolcuya kadar indirim uygulanıyor.

THY bilet rezervasyonuna indirim fırsatı uçuşun gerçekleşeceği tarihten yaklaşık 2 gün öncesine kadar yapıldığı anda rezerve işlemlerinde ya da biletlemelerde uygulanmaya başlanır. Kıbrıs’a yapılacak uçuşları kapsamıyor. Yurtiçi aktarmalı tüm seferlerde kullanılabiliyor. THY tarafından gerçekleştirilen tarifeli seferlerde kullanılabiliyor. Açık bilet olarak alınmış biletlemelerde geçerli olmuyor. İptal, iade durumlarında tanınan hak geri alınıyor. Kampanya farklı indirim kampanyaları ile birleştirilerek kullanılamıyor.

İlgili Makaleler