Gündem

TOKİ’den vatandaşlara uyarı: Dolandırıcı hesaplara dikkat!

Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesi için başvuruları kabul etmeye devam eden TOKİ, vatandaşları dolandırıcılara karşı uyardı.

DOLANDIRICILAR İŞ BAŞINDA!

Geçtiğimiz ay başvuruları başlamış olan ve bu ayın sonuna kadar da başvuru süreci devam edecek olan TOKİ 2022 sosyal konut projesi, dolandırıcıların hedefinde yer aldı. TOKİ’nin ismini kullanarak bazı sahte hesaplar açan dolandırıcılar, kamuoyunda büyük yankı uyandırdı.

TOKİ VATANDAŞLARI UYARDI!

TOKİ’nin ismini kullanarak vatandaşların umutları ile oynandığını tespit eden kamu kurumu, konuya ilişkin bir uyarı metni yayınladı. TOKİ’nin resmi kaynakları aracılığı ile yayınlanan açıklamada, şu ifadeler yer aldı: “Son günlerde konuta erişim konusunda zorlanan dar gelirli vatandaşlarımızı konut sahibi yapan idaremizin logosu ve ismi kullanılarak sahte sosyal medya hesapları ve iletişim numaraları aracılığı ile dolandırıcılık ve sahtekarlık girişiminde bulunulduğu tespit edilmiştir. Kurumumuz tarafından satışa sunulmuş olan konutların başvuru, toplama, sözleşme, devir- teslim, tapu ve diğer işlemlerin bütünü Halk Bankası ve Ziraat Bankası’nın yetkilendirilmiş şubeleri aracılığı ile yapılmakta olup, başka bir banka şubesi ya da şahıs hesapları üzerinden işlem yapılması mümkün değildir. Vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamamaları adına kurumumuzun resmi internet sitesi, çağrı merkezi (444 86,54), onaylı kurumsal sosyal medya hesapları ve yetkilendirilmiş bankalar dışında kimseye itibar etmemeleri, iş ve işlem yapmamaları gerekmektedir.”

İNDİRİM KAMPANYASINI DUYURDU!

Kurumun ismini ve logosunu kullanarak konut sahibi olma hayali kuran dar gelirli vatandaşları kandırmaya yönelim girişimlerde bulunan dolandırıcılara karşı vatandaşları uyaran TOKİ, ek bir duyuru daha yayınladı. Konudan bağımsız olarak 19 Ekim tarihine kadar geçerliliği olan indirim kampanyası konusunda vatandaşları bilgilendiren TOKİ, ayrıntıları kamuoyu ile paylaştı.

Daha önce TOKİ’den hizmet almış olan ve hali hazırda borcu bulunan hak sahipleri için yeni bir indirim kampanyası başlatmış olan TOKİ, borcunun tamamını kapatmak isteyen vatandaşlara yüzde 25 oranında indirim yapılacağını bildirdi. Borcunun tamamını kapatamayacak olsa da yüzde 25’ini ödeyebilecek olan vatandaşlar için de indirim kampanyasının geçerli olduğunu belirten TOKİ, söz konusu miktarı ödeyen hak sahiplerine yine yüzde 25 oranında indirimin tanımlanacağını ifade etti.

İlgili Makaleler