Gündem

Twitter’a 3 fonksiyonel güncelleme geliyor: Karakter sınırına son verilecek! Tweet kaydırma özelliği ile kayıt arşivi oluşturulabilecek!

Twitter’ın yeni CEO’su ve Tesla’nın kurucusu mühendis ve girişimci Elon Musk Twitter’a yeni bir özelliği ki dahil edeceğini açıkladı. Birkaç özelliğin birden geleceği yeni düzenlemede tweet kaydırma seçeneği de dahil ediliyor.

Milyarderler listesinde ilk sıralarda yerini alan Elon Musk yeni özellik olarak Twitter’da kaydırma özelliğini aktif hale getireceğini duyurdu. Sistem kullanılarak farklı başlıklar arasında kolaylıkla kullanıcı geçişi yapılabilecek. Olabilecek bu yeni özelliğin tarihi de duyuruldu ve bu duyuru yapılırken özellikle sisteme yönelik yapılacak yeni değişiklikler de paylaşıldı.

TWEET KAYDIRMA ÖZELLİĞİ NE ZAMAN GELECEK?

Musk tarafından yüklü bir miktarda satın alınan, satın alma süreci oldukça çekişmeli geçen Twitter anlaşmasında sonunda sağlıklı bir karara varılabildi. Elon Musk firmayı satın almaktan vazgeçmişti. Uzlaşmaya varan taraflar el sıkıştı. Sonunda Twitter’ın CEO’su Elon musk oldu. Musk, Twitter’ı satın aldığı andan itibaren değişikliklerine başladı. Hemen her hafta bir yenilikle Twitter’ı güncellemeye devam ediyor.

Twitter kullanımında trend başlıklar arasında kaydırma özelliği sayesinde sağ ve sola geçiş daha kolay hale gelecek. Bu hafta sonuna doğru bu özellik Twitter’da kullanılmaya başlanacak. Yalnızca bu da değil büyük bir arayüz güncellemesi ile beraber bu özelliğin de geleceğinin altı çizildi.

BEĞENİLEN TWEETLER ARŞİVLENECEK!

Instagram’da beğenilen gönderilerin kaydedildiği özel bir klasör alanı oluşturulduğu ve istendiğinde tekrar bakılabildiği bir eklenti Twitter’a da geliyor. Beğenilen ve daha sonra yeniden okunmak istenen tweetler kaydet seçeneği ile yalnızca kişinin görebileceği bir alanda muhafaza edilebilecek.

Bundan sonraki süreçte Tweet’lerin artık kaydedilerek özel bir klasörde muhafaza edilmesi özelliği hafta sonu gerçekleşecek Tweet kaydırma özelliğinden sonraki hafta uygulamaya alınacaktır.

Bu özellik yayınlandıktan sonra uzun yıllardır beklenen arayüzü daha kullanışlı hale getirecek bir özellik daha gündeme getirilecek. Yapılacak yenilikler arasında Twitter’ın daha esnek şekilde kullanışlı hale getirilmesini sağlayacak bu yeni özellik projede büyük fark oluşturacak.

GÖNDERİLERİN KARAKTER UZUNLUĞU ARTIYOR!

Musk’ın Twitter üzerinde yapacağı yeni düzenlemenin ilki tweet kaydırma özelliği olacak. Bu hafta sonu kullanılabilecek bu özellik sonrasında ikinci olarak beğenilen gönderilerin kaydedilmesi ön plana çıkıyor. Bu da önümüzdeki hafta kullanılmaya başlanabilecek.

Musk’ın son arayüz güncellemesi ise Şubat ayının ilk haftasında kullanılmaya başlanabilecek. Tweetlerin sayı karakter uzunluğunu arttırma özelliği olacak. Twitter’da belirli bir karakter sınırı bulunuyor. Sınırı kaldırabilmek için kullanıcılar Twitter Longer gibi farklı sitelere erişim sağlamak zorunda kalıyor. Şubatın ilk haftası yapılacak bu yeni düzenleme sonrası artık daha uzun tivitler atılmaya başlanabilecek.

İlgili Makaleler