Gündem

Ülke genelinde beklenen hava tahmin raporu açıklandı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, güncel hava tahmin raporunu yayınlayarak Marmara, Ege, Doğu Anadolu, İç Anadolu, Orta ve Doğu Karadeniz, bölge genelinde sağanak yağışın devam edeceğini, diğer bölgelerin ise bazı kesimlerde yağışlı geçeceğini duyurdu...

Meteoroloji uzmanları tarafından yayınlanan hava raporuna göre, Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu’nun doğusu, Edirne, Kırklareli, Bilecik, Kütahya, Eskişehir, Bursa’nın yüksekleri ile Ankara ve Sivas’ın kuzey ilçelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülmesi tahmin ediliyor. Güncel hava tahmin raporu işte sizlerle…

Bölgelere göre güncel hava tahmin raporu nedir?

Ülke geneli parçalı ve çok bulutlu havanın etkisi altında kalması beklenirken, Doğu Akdeniz’in doğusu, Doğu Anadolu güneydoğusu ve Güney Doğu Anadolu’nun güney kesimleri dışında kalan bölgelerin, yağışlı havanın etkisi altında kalması bekleniyor.

Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu’nun doğusu, Edirne, Kırklareli, Bilecik, Kütahya, Eskişehir, Bursa’nın yüksekleri ile Ankara ve Sivas’ın kuzey ilçelerinde ise karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması yönünde tahmin raporu açıklandı.

Yağmur ve sağanak, yağış, Marmara, Kıyı Ege ve Antalya çevrelerinde kuvvetli, Antalya’nın doğu ilçelerinde çok kuvvetli, Doğu Karadeniz kıyılarında kuvvetli, Rize ve Artvin çevrelerinde ise çok kuvvetli yağmur şeklinde olması, yüksek kesimlerde ise yoğun kar beklenirken, Sabah saatlerinde iç ve doğu kesimlerde yer yer pus ve sis bekleniyor.

Hava sıcaklıkları, güney kıyıları ve Marmara bölgesinde bir değişiklik olmayacağı yönünde tahmin gelirken, diğer bölgelerde 6 ila 10 derece azalması bekleniyor.

Rüzgar ise, genel olarak, kuzeyli yönlerden hafif, zaman zaman orta kuvvette, Marmara ile Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu, Güney Ege kıyılarında güneyli yönlerden kuvvetli ve yer yer fırtına şeklinde esmesi bekleniyor.

Kuvvetli yağış uyarısı hangi iller için geldi!

Marmara, Kıyı Ege ve Antalya çevrelerinde yağışların kuvvetli, Antalya’nın doğu ilçelerinde ise çok kuvvetli olması beklenirken, Doğu Karadeniz bölgesinde kuvvetli, Artvin ve Rize çevrelerinde çok kuvvetli olması bekleniyor. Daha yüksek kesimlerde, yoğun kar yağışı bekleniyor.

İlgili Makaleler