Gündem

Vaka Sayıları Artıyor mu? Bakan Koca’dan Endişelendiren Koronavirüs Açıklaması!

Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan 19 Kasım güncel vaka ve vefat sayıları belli oldu. Sağlık bakanı Fahrettin Koca tarafından açıklanan 19 Kasım koronavirüs tablosunu göre vaka sayıları 23 bini geçti. Bakan Koca, Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, “Salgın boyunca birçok kez günlük yaşam kısıtlamalarla düzene konmuş ve bunlardan sonuçlar alınmıştı. Kısıtlamalar artık söz konusu olmasa da, biz kişisel tercihlerimizde bunları dikkate almalıyız. Hizmet alacağımız kurumlara DAHA AZ YOĞUN oldukları saatte gidelim.” ifadelerini kullandı.

Vaka ve Aşı Oranlarında Son Durum!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından açıklanan koronavirüs tablosuna göre; Türkiye’de son 24 saatte 356 bin 563 Kovid-19 testi yapıldı, 23 bin 810 kişinin testi pozitif çıktı, 218 kişi yaşamını yitirdi.

18 yaş üstü nüfusta ikinci doz aşı uygulananların oranı yüzde 80,52, birinci doz aşı yapılanların oranı yüzde 90,24 olarak kayıtlara geçti.

Türkiye’de bugüne kadar uygulanan aşı sayısı, 119 milyon 200 bin 467’ye yükseldi.

En az iki doz aşı uygulananların oranının en yüksek olduğu 10 il Ordu, Osmaniye, Amasya, Muğla, Kırklareli, Çanakkale, Eskişehir, Balıkesir, Zonguldak ve Burdur oldu.

En az iki doz aşı yapılanların oranının en düşük olduğu iller ise Şanlıurfa, Batman, Diyarbakır, Siirt, Muş, Bingöl, Mardin, Bitlis, Ağrı ve Bayburt olarak sıralandı.

 

İlgili Makaleler