Gündem

Yıl bitmeden 1.200 sözleşmeli personel alınacak! Tarım ve Orman Bakanlığı taşra personel alımı başvurusu ne zaman?

Tarım ve Orman Bakanlığı 1200 sözleşmeli personel alım ilanını paylaştı. Taşra teşkilatında görevlendirilecek her personel kılavuzda yayınlanan başvuru şartlarına göre değerlendirmeye alınacaktır.

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi resmi sosyal medya hesabı üzerinden yeni atamaya yönelik duyurusunu müjde olarak paylaştı. 1200 sözleşmeli personel alınacağını ve başvuru tarihlerini tek tek netleştirdi. Bakanlık tarafından yapılan paylaşım sonrası başvuru tarihleri ile başvuru şartları merak edildi. Bakanlık tarafından yakın zamanda sürecin işleyişini öngörebilmek için yönergeli kılavuz yayınlanması bekleniyor.

1200 SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI NE ZAMAN OLACAK?

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi tarafından taşra teşkilatında görevlendirilecek 1200 personel için süreç başlıyor. Sosyal medya hesabı üzerinden yapılan duyuruda 1200 sözleşmeli personelin için alım tarihleri üzerine henüz net bir süreçten bahsedilmiyor. Fakat yapılan duyuruda: “Taşra teşkilat birimlerinde görevlendirilecek sözleşmeli personellerin 2022 yılı içerisinde farklı branşlara yönelik alımı yapılacaktır” ibaresi yer alıyor. Bu durum personel alım sürecinin 2023 yılına geçmeden önümüzdeki günlerde açıklanacak bir kılavuz ile bildirilmesi bekleniyor.

Tarım ve Orman Bakanı tarafından yapılan görev duyurusu sonrasında: “2023 yılında insan kaynağımızı güçlendirmeye devam edeceğiz” yorumunda bulunuyor olması yeni yapılacak olan sözleşmeli personel alımının 2023 yılında da devam edeceğinin işaretini vermiş oldu.

1200 SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIM ŞARTLARI NELERDİR?

Tarım ve Orman Bakanlığının personel alımı başvurusu için kılavuz yayınlanmış değil. Fakat yapılan paylaşımda şu sözlere yer verildi: “Bakanlığımızın taşra teşkilatında görevlendirilmek üzere çeşitli branşlarda 2022 yılı içerisinde 1200 sözleşmeli personel alımı yapılacaktır. Buna ek olarak Allah hem milletimize hem de devletimize bu yönde daha iyi hizmetler yapmayı kabul buyursun” dedikten hemen sonra “2023 yılında güçlenmeye devam edeceğiz” mesajı verildi.

İlgili Makaleler