Gündem

Yıl sonu kampanyası emeklinin yüzünü güldürecek: Emekliye 10 bin TL nakit ödemesinde son fırsat!

İş Bankası emekli promosyon ödemelerinde kampanyalarını Aralık ayına özel yeniledi. Yıl sonuna kadar geçerli olan 7.500 TL emekli promosyonundan faydalanmak isteyenlerin bankalara gelerek maaş hesabını taşıması yeterli oluyor.

Banka ayrıcalıkları arasında yerini bulan promosyon rakamları yeni aya giriş yapıldığı andan itibaren güncelleniyor. İş Bankası promosyonu ek maksimum kart başvurusunda bulunanlar için aidat ücreti ödemeden kullanma fırsatı da sağlıyor. Promosyon başvuru işlemleri için belirli şartları yerine getirmek gerekiyor.

10 BİN TL EMEKLİ MAAŞ PROMOSYONUNA NASIL BAŞVURULUR?

Şubesiz dijital kanal kullanımları bankacılık işlemlerine kolay hale getiriyor. Emekli maaş hesabı bulunanlar yüksek promosyon veren farklı bir bankaya hesabını taşımak için banka şubesine gelmeye gerek kalmıyor. İş Bankası İşCep uygulaması içerisinde yer alan maaş taşıma alanını kullanarak ya da müşteri hizmetleri merkezini arayarak kısa sürede emekli maaşı taşıma işlemleri tamamlanabilir. İlk alınacak maaşın ardından aylık alınan maaş tutarına göre emekli maaş promosyonu hesabı otomatik olarak tanımlanıyor.

10 BİN TL EMEKLİ MAAŞ PROMOSYONUNDAN KİMLER FAYDALANABİLİR?

İş Bankası’nın banka müşterilerine özel sunduğu bu teklif yıl sonuna kadar geçerliliğini koruyor. Herhangi bir ek ücret ödemeden farklı bankaya geçiş işlemi İş Bankası ile kolay hale geliyor. Emekli Sandığı, SSK ya da Bağ-kur üzerinden emekliliği bulunanlar 7.500 TL’ye kadar geri ödemesiz promosyon rakamından yararlanabiliyor. Maksimum kart başvurusu yapan emekli kart aidat ücreti ödemeden sunulan avantajlardan da faydalanabiliyor.

EMEKLİ MAAŞI FARKLI BANKAYA NASIL TAŞINIR?

İlk kez emekli maaşını almaya başlayacak olanlar “Maaş taahhüt belgesi” içerisinde yer alan banka alanını İş Bankası olarak işaretlemesi yeterlidir. Farklı bir bankada hesabı bulunanlar ise mobil uygulama üzerinden ya da müşteri hizmetlerini arayarak maaş hesabı geçiş talebini iletebilir. Bankaya gelerek başvuruda bulunan ve maaşını İş Bankası’ndan almak isteyen emekliye özel ihtiyaç kredisi fırsatları da sunuluyor. Düşük faizli kredi fırsatından kolaylıkla faydalanılabilir.

İŞ BANKASI EMEKLİ MAAŞ PROMOSYONU NE KADAR?

Alınan maaşa ek ödenen promosyondan faydalanabilmek için 3 yıl boyunca aynı bankada kalma sözü vermek gerekiyor. Bunun için promosyon sözleşmesinin imzalanması gerekiyor. Ödenecek olan promosyon tutarı maaş tutarına göre değişebiliyor. Aşağıdaki tablo incelenerek hesaba yatırılacak olan promosyon bedeli öğrenilebilir:

  • 3.500 TL’ye kadar aylık emekli maaşı alanlar 4.500 TL
  • 3.500 TL – 7.500 TL arası aylık emekli maaşı alanlar 5.250 TL
  • 7.500 TL – 10.000 TL arası aylık emekli maaşı alanlar 6.750 TL
  • 10.000 TL ve üzeri emekli aylığı alanlar aylık 7.500 TL

İlgili Makaleler